De voorbije dagen kwam het tot een opmerkelijke woordenstrijd tussen Mercedes-motorsportbaas Toto Wolff en Ferrari-teambaas Frederic Vasseur. Vasseur haalde uit naar Toto Wolff nadat hij opmerkingen van die laatste over Ferrari had gelezen. Toto Wolff is echter van mening dat hij door Vasseur misbegrepen werd.
Alles begon bij een opmerking van Toto Wolff over het agressieve ontwikkelingsschema dat Ferrari momenteel hanteert. Toto Wolff stelde zich naar verluidt vragen over het financieel aspect van die ontwikkelingsstrijd die Ferrari momenteel voert door enorm veel updates op de wagen te introduceren.
In Spanje slaagde Ferrari erin om voor het eerst dit seizoen een race te winnen, het was de eerste keer dit seizoen ook dat Mercedes op zondag niet wist te winnen. De opmerkingen van Toto Wolff over de updates van Ferrari en het financieel aspect dat daarmee gepaard gaat zorgde ervoor dat Toto Wolff zich publiekelijk afvroeg in welke mate Ferrari later tijdens het seizoen nog wel grote updates zou kunnen introduceren zonder het budgetplafond te onderscheiden.
Dat schoot duidelijk in het verkeerde ‘keelgat’ bij Ferrari-teambaas Frederic Vasseur want die vond dat Toto Wolff met zijn uitspraken insinueerde dat Ferrari vals zou spelen. In gesprek met ‘Sky Sports’ verduidelijkte Toto Wolff zijn opmerkingen.
Fred is erg emotioneel,” vertelde Wolff aan Sky Sports. “Als hij mijn opmerkingen had gelezen, in plaats van alleen de headline, had hij gezien dat wat ik zei een observatie was en dat het interessant zou zijn om te zien hoeveel updates je aan het einde van het seizoen kunt vinden.”
“Maar het is gewoon de emotie die we allemaal hebben en de passie voor teamsucces, en daar heb ik geen probleem mee.”
Toto Wolff was dan ook van mening dat er eerder sprake was van een misverstand in de plaats van kwaadaardigheid en volgens de Mercedes-motorsportbaas werden zijn uitspraken dan ook anders geïnterpreteerd dan bedoeld.
“Ik weet dat het verkeerd is begrepen,” aldus Wolff. “Als ik dingen zeg waarvan ik wil dat ze begrepen wordan , zal ik dat ook doen, maar in dit geval bedoelde ik het niet echt.”






