Williams begint rechtszaak nadat F1-bolide van Schumacher verdwijnt

Williams
Williams

Het team van Williams is een rechtszaak begonnen nadat een historische F1-bolide van Ralf Schumacher zoek is geraakt. Met de rechtszaak voor het Britse High Court hoopt Williams de F1-bolide alsnog terug te krijgen of een fikse schadevergoeding te krijgen.

De zoek geraakte F1-bolide betreft een Williams FW23 waarvan er slechts negen exemplaren zijn gebouwd. Met de Williams FW23 namen Ralf Schumacher en Juan Pablo Montoya deel aan het F1-seizoen 2001. Na afloop van dat seizoen werd de F1-bolide opgenomen in Williams Heritagecollectie waarmee het haar geschiedenis eert.

Williams leende in 2015 de Williams FW23 uit aan Autotech Performance Ltd, een garagebedrijf in Telford, Shropshire. Daar zou de Williams F1-bolide ter waarde van 750 000 Britse pond, zo’n 885 000 euro, tentoongesteld worden. Maar wanneer Williams in 2021 haar uitgeleende F1-bolide terugvroeg kwam daar geen reactie op.

Ondertussen zijn we vijf jaar verder en is Autotech Performance Ltd failliet gegaan. In de hoop de wagen alsnog terug te krijgen heeft Williams nu volgens ‘The independent’ oud-directeur en aandeelhouder Peter Thorpe aangeklaagd. Williams eist dat de F1-bolide wordt teruggegeven, zo niet dan eist het een miljoen Britse pond.

De advocaten van Williams beweren dat Peter Thorpe de F1-bolide heeft laten weghalen nadat hij tegenover de curatoren zou beweerd hebben dat hij zelf eigenaar was van de Williams FW23. Thorpe zelf spreekt dat tegen. Volgens hem heeft hij dat nooit gezegd. Hij weet naar eigen zeggen ook niet waar de F1-bolide zich bevindt, dit omdat hij na een beroerte geheugenproblemen heeft.

Volgens Thorpe bevond de wagen zich nog op het terrein van Autotech Performance Ltd toen hij daar de laatste keer was, namelijk de zomer van 2021. Ook zegt hij zich niet te herinneren dat hij tegenover de curatoren zou beweerd hebben dat hij de eigenaar van de wagen was.

Wordt ongetwijfeld vervolgd …