“Misschien zijn we er volgend seizoen niet meer”

Volgens Paul Hembery kan Pirelli onmogelijk nog op tijd nieuwe banden ontwikkelen als de teams niet snel tot een akkoord komen met de bandenleverancier voor 2014.
image
De voorbije weken zijn de onderhandelingen tussen Pirelli enerzijds, en de teams anderzijds, stilgevallen. Grootste reden is ongetwijfeld de onvrede tussen beide partijen over de snelslijtende banden die Pirelli voorzag voor dit seizoen. Als de teams echter willen doorgaan met de Italiaanse bandenfabrikant, dan zullen ze snel de knoop moeten doorhakken om Pirelli genoeg tijd te geven om nieuwe banden te ontwikkelen met het oog op de nieuwe reglementen die vanaf 2014 van kracht worden.

“Op één september moeten we alle teams volledig op de hoogte brengen wat banden betreft voor het daaropvolgende seizoen. We zijn nu halfweg mei, dus je begrijpt wel hoe benard de situatie wordt als we niet gauw tot een nieuwe deal komen. Misschien zijn we er volgend jaar zelfs niet meer bij.” vertelde Hembery op donderdag in Monaco.

Volgens de Brit werd er door de grote bonzen bij Pirelli al een deadline geprikt voor een definitieve beslissing van de teams en de FIA, hoewel Hembery zelf altijd beweert dat zijn bedrijf nooit interne deadlines hanteert. Wanneer die deadline precies zou zijn, wilde Hembery niet kwijt. De Pirelli-motorsportdirecteur gaf wel aan dat de teams maar eens moesten beseffen dat er heel wat tijd overgaat om voorbereid te zijn op een verlengd verblijf in de Formule 1.

“Het wordt bloedserieus, want volgend jaar nemen de reglementswijzigingen grote proporties aan. De F1 moet maar eens gauw tot een besluit komen want naast alle zakelijke beslommeringen is er ook nog een technische kant aan het verhaal, want op technisch vlak moeten we ook alles op tijd in orde krijgen.”

“Het gaat niet enkel om het versterken van de band voor dit seizoen, want volgend seizoen veranderen de regels zodanig dat we mogelijk de banden zeer grondig zullen moeten herbekijken. Dat vraag veel tijd, dus hoe langer ze wachten met hun beslissing, hoe moeilijker het wordt voor ons, zo niet onmogelijk. Er zal een tijd komen waar we helemaal niet meer in staat zullen zijn om ons werk te doen.” waarschuwt Hembery.
a:0:{}
Gewoon nieuwsitem
a:0:{}