Aston Martin verduidelijkt de rol van Adrian Newey in Monaco

Aston Martin F1 team
Aston Martin F1 team

Adrian Newey maakt komend weekend tijdens de GP van Monaco zijn eerste verschijning tijdens een raceweekend als lid van Aston Martin en teambaas Andy Cowell legt uit wat zijn rol zal zijn.

Tot nu toe werkte Adrian Newey vooral achter de schermen bij zijn nieuwe team, maar daar komt nu dus verandering in. Zijn aanwezigheid zet ook meteen in de verf dat hij ook in 2025 wel degelijk een invloed heeft, zo laat Cowell weten dat Newey op deze manier de sterke en zwakke punten van het team kan identificeren.

Na de upgrades die voor optimisme zorgen bij Aston Martin na een moeilijk seizoensbegin is de aanwezigheid van Newey alweer een nieuwe stap voor het ambitieuze team uit Silverstone.

“Dit weekend is hij hier en zal hij zien hoe we te werk gaan in een raceweekendomgeving”, vertelde Cowell donderdag aan de media in Monaco.

“De manier waarop we de auto optimaliseren. We hebben een andere strategie, dus als we zijn ervaring en inzicht hebben om te zien wat goed gaat en wat minder goed gaat, helpt dat ons om te bepalen waar we aan moeten werken om een sterker team te worden.”

Hoewel de aanwezigheid van Newey geen mediastunt is zal de sterontwerper ook niet meteen het ontwerp van de huidige bolide omgooien. Aston Martin hoopt dat de ervaring van Newey er zal voor zorgen dat de prestaties van de AMR25 zullen verbeteren.

Het raceweekend in Imola stemt Aston Martin een beetje hoopvol omdat de upgrades een verbetering bleken, iets wat de afgelopen jaren niet altijd het geval was. Dit is dus een uitgelezen moment om de rol van Newey te vergroten.

Cowell laat wel weten dat de focus van zijn team op de toekomst ligt, maar zonder het heden uit het oog te verliezen. 

“Dus toen Adrian er begin maart bij kwam, zeiden we ‘goed, we hebben Adrian nodig om ons te richten op 2026 en de architectuur van de auto’, en dat is waar hij zich voornamelijk op heeft gericht”, legt Cowell uit.

“De lunchgesprekken gingen niet alleen over wat hij eet of wat hij in het weekend heeft gedaan. Er zijn ook gesprekken geweest over onze bestaande auto en wat de problemen zouden kunnen zijn, maar het is een apart engineering team dat aan de ’25-auto heeft gewerkt.” 

Ook vanuit de fabriek is Newey al begonnen om de technische structuur van het team vorm te geven.

“Omdat hij aan de auto van ’26 werkt, krijgt hij de tools te zien die we hebben, in het bijzonder CFD, windtunnel, de hele reis van informatie van de tekentafel tot windtunnelresultaten”, vervolgt de Aston-chef.

“En daarmee leren we wat onze sterke en zwakke punten zijn en hoe we onze sterke punten kunnen behouden en onze zwakke punten kunnen verbeteren.”

“Adrian’s ervaring, Adrian’s inzicht en Adrian’s creativiteit kunnen het hele team helpen.”

“We moeten een snellere auto bouwen, maar we moeten de prestaties ervan maximaliseren tot de allerlaatste ronde van elke race, dus zijn inzicht en creativiteit zullen absoluut iedereen in het hele team helpen.”

De aanwezigheid van Newey onderstreept nog maar eens de ambities van Aston Martin voor de toekomst, maar ook dat er alles aan gedaan wordt om ook in 2025 nog successen te boeken.