“Banden blijven misschien altijd een mysterie”

De GP van Canada was opnieuw een mooi spektakelstuk en dat vooral dankzij de verschillende strategieën die mee te danken waren aan de banden van Pirelli. Volgens Christian Horner kan het best dat de teams tot eind dit seizoen nooit volledig de werking van de banden zullen begrijpen.
De slotfase van de GP van Canada was nagelbijten voor de fans van Hamilton, Alonso, Vettel, Grosjean, Perez, … eigenlijk voor iedereen dus die fan is van autosport. De banden van Pirelli zorgen ervoor dat er dit seizoen meer dan ooit verschillende strategische mogelijkheden zijn. Canada was daar opnieuw een mooi voorbeeld van.

De eerste helft van de race was eerder aan de saaie kant, maar de slotfase maakte veel goed. Plots kwamen Grosjean en Perez opzetten, die op een eenstopper stonden. Alonso en Vettel probeerden over te schakelen van een tweestopper naar een eenstopper maar betaalden dat cash in het slot van de wedstrijd. Vettel kon de schade nog enigszins beperken, maar ook voor Hamilton, die nochtans op twee pitstops stond kon ternauwernood Grosjean voorblijven.

Volgens Christian Horner kan het nog heel lang duren alvorens de teams de banden van Pirelli volledig zullen begrijpen en optimaal kunnen benutten. Horner is van mening dat de verschillen tussen de prestaties tijdens de kwlaificatie en de race groot kunnen blijven en dat er iedere race een andere rijder of team de snelste kan zijn.

“Ik denk dat de marge waarin de banden optimaal presteren vandaag zo klein is dat het zeer moeilijk is,” zegt Horner. “Je kan de prestatie proberen omdraaien. Je kan aanvallen tijdens de kwalificatie maar misschien ondervind je daarna een nadeel tijdens de race. Of je kan het ook zoals Lotus doen, de kwalificatie voorzichtig benaderen en vervolgens veel sterker presteren tijdens de race.”

“Ik denk dat het de komende dertien races nog een cruciale rol zal spelen. Fernando zal misschien hopen dat hij vijftien ronden voor het einde een pitstop zou gemaakt hebben, maar zeven ronden voor het einde van de race reed hij wel aan de leiding.”

Banden zorgen meer dan ooit voor het nodige spektakel en daar is ook Pirelli zeer tevreden mee. In die mate zelfs dat het wel een nieuwe harde bandencompound klaar heeft maardeze voorlopig niet wil gebruiken om de bandenfabrikant het spektakel en de krachtverhoudingen niet wil verstoren.
a:1:{s:9:”file_name”;s:21:”pirelli_canada_kl.jpg”;}
Gewoon nieuwsitem
a:0:{}