Charles Leclerc gelooft in de wereldtitel: “We moeten iedere opportuniteit grijpen”

Ferrari
Ferrari

Na een seizoen zonder overwinning vorig jaar lijkt er dit jaar duidelijk sprake van vooruitgang bij Ferrari. Charles Leclerc gelooft na een sterk seizoensbegin in zijn kansen op de wereldtitel.

Mercedes had tijdens de eerste drie raceweekends de bovenhand maar gezien het feit dat beide Mercedes-rijders ook onderling met elkaar strijden voor de wereldtitel en Charles Leclerc met zijn Ferrari ook duidelijk competitief is, is de Monegask hoopvol voor de rest van het seizoen. Met ‘slechts’ 23 punten achterstand op wk-leider Kimi Antonelli mag Leclerc inderdaad nog hopen dat hij zich later tijdens het seizoen in de titelstrijd kan knokken.

“We hebben met de wagen een mooie vooruitgang geboekt,” zei Leclerc met een glimlach bij de ‘BMST podcast’ in Italië. “We hebben een goede wagen. Momenteel geniet ik ervan.”

“Het team werkt zeer hard aan updates voor de wagen. De engineers verrichten geweldig werk. Ik geniet ervan om met de wagen te rijden.”

“Ik denk dat we het potentieel hebben om competitief te zijn. Het is een wagen die me in staat stelt om mijn ding te doen. Ik heb de snelheid, de snelheid is er.”

“Het is nu een kwestie van de opportuniteiten maximaal te benutten. Ik moet consistent zijn, ik mag geen fouten maken en wanneer ik dat doe dan denk ik dat we competitief kunnen zijn.”

Leclerc is er ook van overtuigd dat hij nog kans maakt op de wereldtitel, ook al is Mercedes bijzonder sterk aan het seizoen begonnen. Volgens Leclerc is het seizoen dan ook geen sprint maar een marathon.

“Het kampioenschap is lang, er zijn dingen die veranderen, strategieën veranderen, het geluk verandert,” aldus Leclerc. “Ik denk dan ook dat het belangrijk is om je te focussen op de dingen die je zelf wel onder controle kan hebben, dat is je performance en consistentie. Ik denk dat wanneer je consistent bent, dat je er aan het einde van het seizoen kan staan. Dat is wat ik probeer te doen.”