Voor Ferrari-rijder Charles Leclerc zat de vrijdag er vroeger dan verwacht op. Leclerc crashte immers tijdens de eerste oefensessie waardoor hij niet alleen vroegtijdig tijdens de eerste oefensessie moest uitstappen maar ook niet kon deelnemen aan de tweede oefensessie.
Aan het begin van de eerste oefensessie was Charles Leclerc best competitief maar een kleine lock-up richting de derde bocht zorgde ervoor dat hij uiteindelijk in het gras belandde en crashte. Geen ideaal begin dus van het raceweekend voor Charles Leclerc maar toch behoudt hij het vertrouwen voor de rest van het raceweekend.
“Eerst en vooral vind ik dit jammer voor het team omdat dit nooit iets is dat je wil,” aldus Leclerc na afloop op vrijdag. “Het was een zeer domme crash. Ik blokkeerde de wagen, ik dacht dat ik sowieso de bocht zou halen. Ik wist dat ik door het gras zou gaan maar ik dacht dat het zou lukken om de muur niet te raken.”
“Helaas raakte ik de muur, ik belandde in het gras maar er was uiteindelijk niet voldoende ruimte.”
“Het was een inschattingsfout, maar een inschattingsfout die me veel heeft gekost want de manier waarop de wielen het chassis raakten, het brak eigenlijk het chassis en we kunnen geen twee verschillende chassis op dezelfde dag gebruiken dus dat betekende dat ik uiteindelijk bijna een ganse dag niet in de wagen zat.”
Ondanks de crash is zijn zelfvertrouwen naar eigen zeggen niet aangepast, zo laat Charles Leclerc verstaan.
“Het tast mijn zelfvertrouwen niet aan,” aldus Leclerc. “Ik ben ervan overtuigd dat ik tegen de kwalificatie over de benodigde snelheid zal beschikken. Hoe competitief we zullen zijn, dat zullen we moeten zien. Maar ik ben er zeker van dat ik persoonlijk 100 procent zal zijn.”