Christian Horner: “Red Bull kan met haar eigen motor de strijd aangaan met de ‘motorgiganten” maar het zal tijd vragen”

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Volgens Red Bull-teambaas Christian Horner gelooft dat Red Bull in samenwerking met Ford zeker en vast een competitieve nieuwe F1-motor zal kunnen ontwikkelen maar tegelijkertijd laat Horner ook verstaan dat ze het tegen ‘motorgiganten’ moeten opnemen en dat het tijd zal vergen om competitief te zijn.

Zijn ze bij Red Bull zich nu al aan het indekken voor een eventuele terugval tijdens het cruciale F1-seizoen 2026 waarin er ingrijpende reglementswijzigingen in werking treden? Feit is dat de samenwerking met Honda na het komende seizoen stopt en dat er vanaf 2026 met een eigen ontwikkelde motor, weliswaar in samenwerking met Ford, zal geracet moeten worden.

De verwachtingen op dat vlak lijken nu al minder te zijn dan wat de samenwerking met Honda wist op te leveren. Christian Horner lijkt immers de verwachtingen bij het grote publiek immers nu al wat te temperen.

“Er komt een ingrijpende reglementswijziging aan, ze veranderen de motor en het chassis in 2026 en wij bouwen onze eigen motor voor 2026, dit in samenwerking met de Ford Motor Company, en dat is een enorme uitdaging,” legde Horner uit in ’talkSPORT’.

“We nemen het op tegen Ferrari en Mercedes, en je weet, als dochteronderneming van Red Bull, is dat met voorsprong onze grootste uitdaging in deze sport.”

“Maar we beschikken over de juiste mensen, de juiste faciliteiten, en het belangrijkste, we hebben de juiste mindset en cultuur en hebben de attitude dat we ervan overtuig zijn dat we dit gaan kunnen.”

“Het gaat tijd vergen maar ik ben ervan overtuigd dat we die strijd zullen kunnen aangaan.”