Damon Hill haalt hard uit naar Red Bull: “Ze moeten tegen Max Verstappen durven ingaan, nu beginnen ze gewoon te wenen!”

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Volgens Damon Hill is de kritiek op hem dat hij ‘anti-Max’ is geheel onterecht. Hij is naar eigen zeggen een ‘fan’ van Max Verstappen maar tegelijkertijd uit hij ook kritiek op de manier waarop Red Bull met haar ‘wonderkind’ omgaat.

“Ik ben niet anti-Max,” aldus Damon Hill in gesprek met ‘The Telegraph’. “Dat is het punt net. Ik vind Max geweldig, ik hou van hem. Wat is er niet leuk aan te vinden? Hij is sensationeel. Maar wanneer ik vond dat hij over de schreef ging, dan heb ik dat ook gezegd.”

Waar de wereldkampioen van 1996 het naar eigen zeggen wel moeilijk mee heeft is dat Verstappen geen verantwoordelijkheid opneemt.

“Ik vind dat Red Bull een verantwoordelijkheid heeft, het management heeft een verantwoordelijkheid, tegenover de sport, weet je?”

“Wanneer hun rijder tijdens een bepaald moment erover gaat dan hebben zij de verantwoordelijkheid om te zeggen ‘Dat mag je niet doen’. En dat doen ze niet.”

“Dat is altijd het probleem bij hem geweest. Ze hebben Max eigenlijk een soort ‘carte blanche’ gegeven en hun rijder beschermd die zich niet aan de ‘code’ heeft gehouden.”

Volgens Damon Hill ligt daar ook de oorzaak van de verschillende incidenten waarbij Verstappen vorig jaar betrokken was, zoals die met Lando Norris.

“Max interpreteerde de regel met betrekking tot inhalen op een correcte manier in zijn voordeel door voorop te liggen aan de binnenkant van de apex,” aldus Hill. “Er staat niets in de regels dat je dat niet mag doen. En het is opwindend om te zien hoe je een rijder plots aan de binnenkant van de bocht ziet binnendoor duiken.”

“Los van het feit geen enkele andere rijder dat doet. En wanneer iemand dat bij hem doet, dan weent hij zoals een baby dat doet. Dat is één van de problemen die ik met hem heb. Red Bull mag dat gewoon niet aanvaarden.”

“Nee, het is enigszins teleurstellend, dat ze het imago willen van het hard te spelen maar wanneer er iets niet gaat zoals dat ze het willen dan beginnen er erover te klagen en te wenen.”

Wat Damon Hill ook niet graag heeft is dat ze bij Red Bull steeds meer zinspelen op Groot-Brittannië tegenover Max.

“Zoals ik al zei, ik mag Max wel. Wat ik niet mag is chauvinisme. En ik vind het niet leuk dat het een ‘Jullie zijn tegen ons omdat we niet Brits zijn’ werd en al die onzin, die werd gebruikt als een manier om ons onder druk te zetten.”

“Het is volkomen oneerlijk om te suggereren dat er iets anti-Nederlands aan de hand is. Wat kun je eraan doen? Ik dacht dat ik daar was om mijn mening te uiten.”