Volgens tweevoudig F1-kampioen Fernando Alonso zullen de teams uit het middenveld er ook tijdens de rest van het seizoen niet in slagen om de ‘grote vier’, bestaande uit McLaren, Ferrari, Mercedes en Red Bull, te bedreigen.
De kloof tussen de top vier van de F1-teams en de rest van de teams is ook dit jaar significant. Red Bull staat momenteel vierde in het kampioenschap met 172 punten terwijl Williams als vijfde team in de wk-tussenstand 59 punten heeft. Halverwege het seizoen is volgens Alonso dan ook duidelijk dat de ‘grote vier’ opnieuw onaantastbaar zijn en dat zullen ze volgens hem ook tijdens de tweede seizoenshelft zijn.
De strijd achter de grote vier is veel intenser met verschillende teams die zich dicht bij elkaar bevinden. Met het cruciale F1-seizoen van volgend jaar dat echter steeds dichterbij komt zullen de teams zich echter steeds meer beginnen focussen op de F1-bolides van 2026 en dat zal volgens Alonso ervoor zorgen dat de pikorde in het F1-kampioenschap steeds meer vast zal komen te liggen omdat steeds minder upgrades op de wagens geïntroduceerd zullen worden.
“De eerste vier teams hebben mijlen voorsprong op al de rest, de top acht wagens zullen bijna onaantastbaar zijn tijdens de rest van het seizoen,” aldus Alonso. “Niemand zal vanaf nu nog veel upgrades hebben waardoor we nood zullen hebben aan iets bijzonder dat gebeurt. Zoals in Oostenrijk waarbij er twee van de top acht wagens niet finishten.”
“Dat zorgt ervoor dat de mogelijkheid bestaat voor een zesde of een zevende plaats. We hadden het geluk dat we zevende werden (in Oostenrijk) maar dat is niet de norm. Je bent altijd aan het strijden voor de negende of tiende plaats, dan heb je al een goed weekend.”
Volgens Alonso zal 2026 voor Aston Martin, net als voor veel andere teams, de grote kans zijn om een grote stap vooruit te zetten, om eventueel naar de top van de sport te springen en weg te geraken uit het middenveld.
“We weten dat 2026 een mooie kans is, niet alleen voor Aston Martin maar voor veel teams die een topteam willen worden,” aldus Alonso. “Volgend jaar vindt de reset van de regels plaats en we willen ons allemaal in die positie bevinden waarin we kunnen strijden met de grote teams, dus dat is zeker en vast een kans.”






