Ferrari plant grote motorupdate voor thuisrace in Monza: “Ook nieuwe versie van ‘Macarena-wing’ werd ontwikkeld”

Ferrari
Ferrari

Met de hulp van ADUO, ‘Additional Development and Upgrade Opportunities’, plant Ferrari een belangrijke update voor haar motor en dat moet de Scuderia helpen tijdens de thuisrace in Monza.

Volgens Italiaanse media heeft Ferrari de betrouwbaarheid van haar gereviseerde power unit op orde gekregen en staat Ferrari op het punt om in Monza versie 067/7 versie van haar motor te introduceren voor de GP van Italië. Op het Autodromo Nazionale Monza is iedere extra pk belangrijk maar ook de betrouwbaarheid moet zeer goed zijn.

Daarom introduceren de F1-teams vaak al jarenlang een nieuwe motor op het circuit van Monza, vooral ook omdat een nieuwe motor betrouwbaarder is en vaak ook op vol vermogen ingezet kan worden. Het ADUO-programma zorgt er bovendien voor dat er een nieuwe verbeterde versie van de motor kan geïntroduceerd worden.

Engineers onder leiding van Enrico Gualtieri hebben een verbeterde versie van de verbrandingskamer en een nieuwe turbolader ontwikkeld. De nieuwe Ferrari-motor zou zo’n 15 pk krachtiger zijn. Ook is de terugwinning en afgifte van energie verbeterd. De achterstand op Mercedes op motorisch vlak zou met de upgrade gehalveerd worden.

Naast een verbeterde Ferrari-motor zou ook een alternatieve versie van de “Macarena-wing’ met minder drag geïntroduceerd worden die specifiek voor het circuit van Monza is ontwikkeld. Ferrari zet duidelijk alles op alles om competitiever te zijn tijdens haar thuisrace en eventueel mee te strijden voor de overwinning.