Ferrari-teambaas waarschuwt: “Er is in Canada geen tijd om te acclimatiseren”

Ferrari
Ferrari

Komend weekend dient zich met de GP van Canada opnieuw een sprintformat aan. Ferrari-teambaas Frederic Vasseur waarschuwt dat ze vanaf de eerste oefensessie meteen sterk moeten presteren. Daarvoor zal het raceweekend goed voorbereid moeten worden.

Ferrari geniet in Canada vaak erg veel steun omdat er veel Italianen in Montreal wonen. Daarnaast is er uiteraard ook het F1-circuit dat de naam van Ferrari-legende Gilles Villeneuve draagt. De druk zit er dan ook op bij Ferrari, vooral ook omdat ze dringend hun achterstand op Mercedes goed moeten maken.

Het wordt ook uitkijken of de veelbesproken ‘Macarena-vleugel’ Ferrari kan helpen om op het Circuit Gilles Villeneuve competitiever te zijn dan de voorbije dagen. Met slechts één oefensessie wordt een goede voorbereiding cruciaal.

“Canada is altijd een speciaal evenement, met een geweldige sfeer in de stad en op het circuit, en we weten hoeveel steun Ferrari daar heeft, ook van de vele tifosi met Italiaanse roots,” blikt Ferrari-teambaas Frederic Vasseur vooruit naar het raceweekend in Montreal.

“Vanuit raceoogpunt is Montreal nooit eenvoudig. Het circuit stelt hoge eisen aan de remmen, tractie is belangrijk bij het uitkomen van de langzame bochten en chicanes, en dit jaar kunnen het weer en de lage temperaturen de situatie nog complexer maken, vooral omdat het sprint-format ons beperkte voorbereidingstijd biedt.”

“We moeten vanaf de eerste sessie scherp zijn, ons concentreren op de uitvoering en elke kans in het weekend optimaal benutten.”