Flavio Briatore heeft bevestigd dat er gesprekken plaatsvinden met Mercedes over een mogelijk belang in het Alpine F1-team. Daarmee komt Mercedes in een strijd met Christian Horner terecht.
De Italiaan benadrukte wel dat er onderhandeld wordt met Mercedes als bedrijf en niet met teambaas Toto Wolff persoonlijk. Tegelijkertijd zou ook voormalig Red Bull-teambaas Christian Horner in gesprek zijn met Otro Capital over hetzelfde aandelenpakket van 24 procent.
Wolff en Horner stonden jarenlang lijnrecht tegenover elkaar als teambazen van de rivaliserende teams Mercedes en Red Bull. Vorig jaar vertrok Horner bij Red Bull, waarbij hij naar verluidt een afkoopsom van ongeveer negentig miljoen euro ontving.
“Elke dag is er weer een nieuwe situatie,” zei Briatore tijdens de Grand Prix van China. “Ik weet niet wat de laatste stand van zaken is, maar wat ik wel weet is dat er onderhandelingen gaande zijn met Mercedes, niet met Toto, maar met Mercedes. We zullen zien wat er gebeurt. Op dit moment hebben we drie of vier potentiële kopers.”
Volgens Briatore gaat het nadrukkelijk niet om aandelen van Alpine zelf, maar om het belang dat momenteel in handen is van Otro Capital.
“Vergeet niet dat we het hebben over de aandelen van Otro, dat heeft niets te maken met Alpine zelf. Het gaat om de aandelen die in handen zijn van dit hedgefonds. Zij willen hun 24 procent verkopen en er zijn een paar kandidaten die klaarstaan om de deal te sluiten.”
Briatore gaf aan dat hij zelf nog niet met Toto Wolff heeft gesproken en hij wuifde vragen weg over de vraag of Mercedes via een aandelenbelang invloed zou willen krijgen op belangrijke beslissingen binnen het team.
“Red Bull is hierin al een pionier geweest in de afgelopen tien tot vijftien jaar,” zei hij, verwijzend naar het feit dat het energiedrankbedrijf eigenaar is van zowel Red Bull Racing als Racing Bulls.
“Normaal gesproken heeft één partij 75 procent in handen en is de overige 25 procent slechts een minderheidsbelang. Dat is nu eenmaal de realiteit.”
Jonathan Wheatley, tegenwoordig teambaas bij Audi en voorheen actief bij Red Bull, ziet weinig problemen in een dergelijke constructie.
“De sport heeft een zeer duidelijke bestuursstructuur. Ik zie vanuit onze kant geen belangenconflict of reden tot bezorgdheid. Eerlijk gezegd kijk ik er gewoon naar, eet ik popcorn en geniet ik van de show,” zei hij.






