Tijdens het slot van de GP van Bahrein kwam George Russell op het Sepang International Circuit plots stil te staan. Voor Russell betekende de opgave in Maleisië een enorme teleurstelling, vooral ook omdat het zijn derde opgave dit seizoen was en die hebben hem in de titelstrijd enorm veel punten gekost.
Russell probeerde na afloop van de race teleurstelling en frustratie niet te verbergen. Na een sterke race in Azerbeidzjan vorige week werd vandaag alles teniet gedaan.
“Ik bedoel, je kunt er bijna om lachen,” vertelde Russell aan ‘Sky Sports F1’. “Het gaat verder dan teleurstelling. Het is gewoon… het is dit seizoen al zo vaak gebeurd.”
“Natuurlijk is het ontzettend jammer, maar… Gewoon blijven vechten. Gewoon blijven proberen. Het podium leek natuurlijk heel zeker. Een degelijke race, niet geweldig, maar wel degelijk.”
“Het is niet de eerste keer, dus ik ben inmiddels wel gewend aan dit gevoel en deze vragen, laten we maar zeggen.”
Door zijn opgave en de tweede plaats voor teamgenoot Kimi Antonelli ziet George Russell zijn achterstand in de wk-tussenstand opnieuw groeien naar 84 punten. Op papier doet Russell misschien nog wel mee voor de wereldtitel maar in de praktijk ziet het er bijzonder moeilijk uit.
“Ik hoef niet te zeggen dat het voorbij is of iets dergelijks,” zei Russell. “Maar het is natuurlijk uiterst onwaarschijnlijk, dat is nu eenmaal de realiteit.”
“Ik wist dat ik geluk nodig zou hebben als ik wilde terugkomen in de strijd. Helaas zat het geluk niet aan mijn kant. Dus, weet je, een verlies van drie punten ten opzichte van Kimi vandaag veranderde in een verlies van 18 punten. Als het probleem zich aan de andere kant had voorgedaan, had ik natuurlijk 18 punten kunnen inlopen.”
“Dus ja, het is ontzettend jammer. Het is echt jammer, maar zo is het nu eenmaal.”
"It's a tough one to take"
— Formula 1 (@F1) October 4, 2026
George reflects on his agonising exit from the race 😔#F1 #BahrainGP pic.twitter.com/okMvv60KqQ






