GP van Miami: eerste oefensessie: Oscar Piastri snelste, Max Verstappen op P3

McLaren F1 team
McLaren F1 team

De Australiër Oscar Piastri heeft tijdens de enige oefensessie voor de GP van Miami de snelste tijd gereden. Max Verstappen, die deze week voor de eerste keer vader werd, reed de derde tijd.

Tijdens het raceweekend in Miami is er opnieuw een zogenaamd ‘sprintformat’ waardoor de teams en rijders na slechts één oefensessie op vrijdag meteen vol aan de bak moeten tijdens de kwalificatie voor de sprintrace. Op zaterdag volgt er vervolgens de sprintrace en ook een kwalificatie voor de race die zoals bij een normaal raceweekend op zondag plaatsvindt.

Doordat er tijdens een raceweekend met sprintformat slechts één oefensessie is hebben de teams en rijders weinig tijd om zich voor te bereiden op de twee kwalificaties en de twee races. Daardoor is het cruciaal om iedere beschikbare minuut tijdens de oefensessie zo goed mogelijk te gebruiken maar ook de afstelling van de wagen moet meteen goed zijn want figuurlijk ‘de bal misslaan’ heeft gevolgen voor het ganse raceweekend.

Voor Lando Norris verliep het begin van de enige oefensessie niet goed want mecaniciens hadden wat materiaal achtergelaten in de cockpit van de wagen. Norris moest terugkeren naar de pitlane, de stewards begonnen een onderzoek naar het incident.

Met slechts één oefensessie zochten de rijders zo snel mogelijk de limieten van hun wagen en het circuit op. Het juiste ritme vinden op het stratencircuit van Miami is cruciaal om straks tijdens de kwalificatie zo goed mogelijk te presteren. En hoe fel die limieten worden opgezocht kan je zien aan de hand van onderstaand beeld.

Bij Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull, hebben ze dit jaar net als Ferrari en het Stake F1 team een bijzondere livery. Die van Stake en Ferrari werden maar lauwtjes onthaald maar over de Racing Bulls-livery waren veel fans enthousiast.

Daarbij zit het hem ongetwijfeld ook in de details want de wielcover is geïnspireerd op de bovenkant van een Red Bull-blikje.

Nog een opmerkelijk detail was terug te vinden aan de pitmuur bij McLaren. Daar had McLaren-CEO de tekst ‘TIRE WATER!’, een verwijzing naar de verdachtmaking door Red Bull vorig jaar dat McLaren water in haar banden zou gebruiken om de banden te koelen.

Uiteindelijk was het Oscar Piastri die in de McLaren F1-bolide de snelste tijd liet noteren. Charles Leclerc en Max Verstappen vervolledigden de top drie maar ze moesten allebei drie à vier tienden toegeven op de wk-leider.