Haas F1-teambaas Ayao Komatsu: “Het leek alsof er een bom in ons team was ontploft”

Haas F1 team
Haas F1 team

Ayao Komatsu is nog maar sinds dit seizoen de teambaas van het Haas F1 team. Als opvolger van de bijzonder populaire Guenther Steiner stond hij voor een erg moeilijke opdracht en in Australië begon het nieuw F1-seizoen meteen met een opdoffer van formaat en een bijzonder ontgoochelend resultaat.

“Het seizoen is tot dusver een rollercoaster geweest,” aldus Komatsu in Hongarije tegenover reporters. “De pre-season tests verliepen redelijk vlot. Vervolgens hadden we een bom die ontplofte in Melbourne. Dat was echt een shock voor ons. Ik zal dat gevoel nooit vergeten.”

“Eerlijk, ik voelde me letterlijk ziek. We waren niet gewoon laatste, we hadden ook nog eens een achterstand van zes tienden.”

“Je hebt dan een fundamenteel probleem, niet? Maar ik ben trots op hoe iedereen in het team op deze situatie heeft gereageerd.”

“Eerlijk, we hebben niet veel geslapen in Melbourne. Vervolgens probeerden we te begrijpen wat onze problemen waren, wat we eraan konden doen, je kan immers niet wachten tot de volgende upgrade die gepland staat, het was immers een serieus probleem.”

Gans het team was vastberaden om de problemen op te lossen en de achterstand tegenover de concurrentie goed te maken. Tegen de GP van Japan, een totaal ander soort circuit dan Albert Park in Melbourne, werd er een nieuwe vloer geïntroduceerd en vervolgens was er ook nog een grote upgrade in Imola. Geleidelijk aan kroop het Haas F1 team uit haar diep dal en boekt het vooruitgang.

“We konden onze resultaten en competitiviteit niet laten afhangen van de circuits waarnaar we gingen,” aldus Komatsu. “Suzuka was op komst, een hogesnelheidscircuit, we moesten dan ook reageren.”

“En ik ben zo trots op hoe we gereageerd hebben voor Suzuka, we hebben dan een stap vooruit gezet. Vervolgens was er een upgrade in Imola, die zeker beïnvloed was door wat we in Melbourne voor hadden, het was een stap vooruit.”

“Vervolgens hadden we in Silverstone, na Imola, een grote upgrade en wisten we dat we ons probleem van Melbourne overwinnen hadden, we konden dan een normale upgrade voor Silverstone doen, een upgrade die redelijk goed was zou ik zeggen.”

Komatsu is vooral blij met de veerkracht die het ganse Haas F1 team heeft getoond, met de vooruitgang die op die manier werd geboekt.

“Gezien waar we ons bevinden, ik denk dat we opnieuw getoond hebben, net als vorig jaar, dat onze ontwikkelingen uitstekend zijn,” blikt Komatsu terug op de weg die zijn team heeft afgelegd dit seizoen en de vooruitgang die werd geboekt.

“Met de VF-25 waarover we nu beschikken, met de upgrade van Silverstone, nu hebben we een wagen waarmee voor de top tien kunnen strijden, op voorwaarde dat onze uitvoering goed is.”

“We hebben nu 35 punten, we staan negende bij de constructeurs, maar het verschil met de zesde plaats is slechts acht punten. Alles bevindt zich zeer dicht bij elkaar. Dus ik denk dat we ieder raceweekend het stap voor stap moeten doen en onze best mogelijke prestatie moeten proberen neerzetten.”