“In Singapore volgt de echte test voor Red Bull”

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Max Verstappen en Red Bull Racing slaagden de voorbije twee races erin om te winnen en zo vooral in het rijderskampioenschap aanzienlijk te naderen op Oscar Piastri en Lando Norris. Maar heeft Red Bull daadwerkelijk orde op zaken gesteld en doen ze vanaf nu opnieuw vaker mee vooraan?

“We introduceerden een nieuwe vloer en dat lijkt goed te werken,” zei Pierre Waché tijdens de ‘F1 Nation podcast’. “Misschien zorgt de nieuwe vloer er ook voor dat we wat meer mogelijkheden hebben om te strijden.”

“Het ziet er naar uit dat we opnieuw meer competitief zijn op circuits met weinig downforce.”

Maar wat zal Singapore brengen voor Red Bull Racing? Volgens Waché zal de stratenrace in Singapore een helemaal andere uitdaging vormen.

“In Singapore zullen we zien waar we staan. Dat is normaal niet het type circuit dat bij ons past. Het zal de echte test zijn. Wanneer we daar competitief zin en niet te veel achterstand hebben dan hebben we ons probleem opgelost.”

Waché reageerde ook op de de suggestie dat Max Verstappen na twee overwinningen op rij plots opnieuw zou meedoen voor de wereldtitel, dot ondanks zijn achterstand die nog steeds 69 punten is, al was die achterstand tot enkele races gelden nog meer dan honderd punten.

“Je moet het race per race bekijken en beseffen dat het zo moeilijk is om een race te winnen, het is zo moeilijk met deze concurrentie,” aldus de technisch directeur van Red Bull.

“We wonnen twee races op rij, het is te snel om te besluiten dat we meedoen. Onze is focus ligt op het zo snel mogelijk maken van onze wagen. De belangrijkste focus is Ferrari en Mercedes verslaan in het constructeurskampioenschap.”