Isack Hadjar ‘volledig kapot’ maar dolblij met eerste F1-podium: “Alain Prost heeft me een bericht gestuurd!”

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Na afloop van de GP van Nederland gaf Isack Hadjar toe dat hij erg diep had moeten gaan om zijn allereerste podiumplaats in de Formule 1 te behalen. Hadjar liet verstaan dat hij “kapot was”, maar uiteraard was hij ook dolblij.

Volgens Hadjar had hij er voorafgaand aan de race geen rekening mee gehouden dat hij eventueel plaatsen zou kunnen winnen. Van op P4 op de startgrid hield hij er vooral rekening mee dat hij moest proberen om zo weinig mogelijk posities te verliezen.

“Tijdens de start van de race was ik zeer realistisch,” vertelde Hadjar na afloop tegen het officieel F1-kanaal. “Ik probeerde bij de start gewoon mijn positie te behouden en vervolgens niet te veel terug te vallen.”

Maar volgens Hadjar was de racesnelheid in zijn Racing Bulls F1-bolide vervolgens veel sterker dan verwacht.

“Op een bepaald moment dacht ik, misschien kan ik als vierde eindigen,” aldus Hadjar, die vervolgens nog geholpen werd door de opgave van Lando Norris en zo zijn eerste F1-podium behaalde.

“Met wat er bij Lando gebeurde wist ik dat ik over een wagen beschikte waarmee ik op het podium kon finishen, dat ik mijn positie zou kunnen behouden, en dat is ook wat ik deed. Maar het was bijzonder moeilijk om niet in de fout te gaan.”

Hadjar, die nog maar 20 jaar oud is, is de vijfde jongste rijder ooit om een F1-podium te behalen, hij is de jongste Franse F1-piloot om op het podium te eindigen, een eer die tot dusver te beurt viel aan Pierre Gasly.

“Het voelt goed,” aldus Hadjar. “Alain Prost heeft me net een bericht gestuurd, het voelt dan ook geweldig om zo’n records te verslaan.”