Ondertussen is al enige tijd duidelijk dat Max Verstappen geen grote fan is van de nieuwe regels en de nieuwe generatie F1-bolides. Ook vader Jos Verstappen is duidelijk geen fan en hij vreest dat Max zijn motivatie verliest om in de Formule 1 te racen.
“Je hoort dan ook dat het een kwestie van wennen is, maar ik weet zeker dat Max er geen plezier gaat uithalen op deze manier,” vertelt Jos Verstappen in gesprek met het Nederlandse ‘De Telegraaf’. “Natuurlijk probeert hij er altijd het beste van te maken, dat staat er los van. Hij doet er samen met Red Bull alles aan om competitiever te worden.”
“Maar het racen in deze auto’s daagt hem niet uit. Eerlijk gezegd ben ik er wel bang voor dat Max zijn motivatie verliest. Het racen in een Formule 1-auto vond hij vroeger het mooiste wat er was. Maar nu zie ik het vrij somber in. Ik zou willen zeggen dat het niet zo was, maar ik zie dit met het oog op zijn toekomst wel een probleem worden.”
Ook Jos zelf is geen grote fan meer van de Formule 1, zo blijkt ook uit het feit dat hij vroeg opstond om naar de Formule 1 te kijken maar dat hij al snel terug in bed kroop.
“Natuurlijk volg ik Max op de voet en hebben we veel contact. Maar als ik dan naar die sessies kijk en hoor waar ze van het gas moeten, dan is het moeilijk om daar enthousiast van te worden,” aldus Verstappen senior.
“Twee weken geleden stond ik ’s nachts op voor de vrije training in China, maar heb ik na een kwartier de televisie uitgezet en ben ik verder gaan slapen. Dat had ik nog nooit gedaan als het om Formule 1 gaat. Dat zegt misschien ook wel wat.”






