Na afloop van de GP van Canada was er uiteraard veel te doen rond het inhaalmanoeuvre dat Lando Norris bij teamgenoot Oscar Piastri probeerde en dat leidde tot een aanrijding en crash voor Norris. Volgens voormalig F1-piloot Christian Klien maakte Lando Norris een erg kostbare fout.
“Het was weer een fout van Norris. Twee fouten eigenlijk, zowel in de kwalificatie als in de race,” vertelt Klien in gesprek met ‘RacingNews365’. “Je moet wel toegeven dat Norris dit keer de snellere van de twee was. Maar hij kreeg het gewoon niet voor elkaar, en dat is zijn zwakke punt.”
“Het gebeurt dit jaar te vaak dat hij foutjes maakt. Hij was dit keer het hele weekend sneller, maar hij zat achter Piastri in de kwalificatie.”
Wat de race betreft liet Lando Norris tot aan de aanrijding met Oscar Piastri een erg sterke performance zien. Hij kende een sterke inhaalrace maar bleef uiteindelijk dus met lege handen en een deuk in zijn zelfvertrouwen achter.
“Hij herstelde goed in de race. Als hij iets geduldiger was, dan had hij Piastri waarschijnlijk in kunnen halen, en dat zou beter zijn geweest voor het kampioenschap. Maar hij maakte die fout. Het was overduidelijk dat er geen ruimte was om in te halen,” vertelt Klien over de race van Lando Norris.
“Piastri verdedigde, wat zijn goed recht is want hij lag voor. En ik weet niet wat daar gebeurde, een brain freeze ofzo, maar hij koos de binnenkant. Daar was gewoon geen ruimte. Het was een erg kostbare fout.”
Volgens Christian Klien zal McLaren eerder vroeg dan laat resoluut en voluit de kaart van Oscar Piastri trekken in de titelstrijd, tenzij Norris zeer snel zijn achterstand op Piastri weet te verkleinen: “Er komt een moment binnenkort dat McLaren de focus op Piastri moet leggen. Hij heeft het momentum al aan zijn kant staan.”