Laurent Mekies ziet Miami als ’tweede seizoensstart’ na ontwikkelingsrace 

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Red Bull-teambaas Laurent Mekies ziet de Grand Prix van Miami als een “tweede seizoensstart”, gezien het hoge tempo waarin de teams momenteel ontwikkelingen doorvoeren.

Het lag in de lijn der verwachtingen dat teams bij de invoering van de nieuwe regelgeving in de Formule 1 volop zouden inzetten op ontwikkeling. De onverwachte pauze in april wordt dan ook door alle teams maximaal benut om upgrades door te voeren.

Mekies erkent dat er bij Red Bull nog veel werk te verrichten is en dat de achterstand op Mercedes aanzienlijk is. Ondanks het feit dat er in april niet geracet werd, draaiden de fabrieken op volle toeren, wat het tot een bijzonder intensieve periode maakt voor de teams.

Volgens Mekies zullen die inspanningen, samen met de lessen uit de eerste drie races, mogelijk leiden tot verschuivingen op de grid in Miami. Dat verklaarde hij in de Beyond the Grid-podcast.

“Als we puur naar het sportieve kijken, los van de ernst van de omstandigheden, is het duidelijk dat dit voor ons een erg korte winter is geweest met de nieuwe krachtbron.”

“Met het oog op de nieuwe regels is deze kans om ons te herpakken in dit stadium van het seizoen dan ook zeer welkom.”

“Als je daar nog aan toevoegt dat de concurrentie momenteel voorop ligt — we zijn nu het vierde team — dan is dit hét moment om dieper in de data te duiken, de oorzaken van onze achterstand te analyseren en onze ontwikkelingsrichting bij te sturen om sneller terrein goed te maken.”

“Ik verwacht dat het zal aanvoelen als een tweede seizoensstart wanneer we in Miami terugkeren op het circuit. Elk team zit midden in een intense ontwikkelingsstrijd.”

“Je zult zien dat vrijwel elke auto op de grid aanzienlijk verandert door upgrades. Uiteindelijk zullen we alleen zo goed zijn als onze positie ten opzichte van de concurrentie. Miami wordt dus een nieuw startpunt en zal een duidelijke indicatie geven van de richting van het seizoen.”