Na een moeizaam begin van zijn eerste seizoen bij Ferrari lijkt er licht aan het einde van de tunnel voor Lewis Hamilton. Hamilton reed jarenlang met Mercedes F1-bolides en dat vergt toch wel een grote aanpassing van zijn rijstijl wanneer hij nu met een Ferrari F1-bolide rijdt.
“Wat volgens mij duidelijk is, is dat wij als mensen, echt ‘vast komen te zitten’ in onze manier van denken en doen. Ik heb gedurende een lange periode op een bepaalde manier gereden en dat met hetzelfde team.”
“Ik ben overgestapt naar een nieuwe wagen en dat vraagt een andere rijstijl en andere instellingen. Ik gebruik remmen op de motor, wat we vorig jaar nooit gebruikt hebben. Op de Brembo’s rem je ook opmerkelijk anders dan op de CI’s waarmee ik de voorbije 15 jaar ofzo heb gereden.”
“En deze wagen vergt erg veel, een heel andere rijstijl en dus probeer ik me daaraan aan te passen en ik denk dat ik het traag maar zeker in mijn hoofd prent.”
Volgens de zevenvoudig wereldkampioen hebben de voorbije raceweekends ervoor gezorgd dat hij steeds beter zijn rijstijl weet aan te passen aan de karakteristieken van de F1-bolide van Ferrari. Hij verwacht in Saoedi-Arabië nog beter te presteren.
“Ik moet het doorheen het weekend beter doen. Ik weet dat ik dat kan en ik zal dat ook doen,” aldus Hamilton. “Ik moet het gewoon makkelijker voor mezelf maken. Ik moet het momenteel op de moeilijke manier doen. Ik zal proberen om me komende week in een betere positie te brengen en me daar niet al te veel van te laten afleiden.”
“Zoals ik zei, ik denk dat ik heb uitgedokterd wat de beste manier is om met de wagen te rijden en hopelijk kan ik dat komend raceweekend toepassen. Wanneer ik me beter kan kwalificeren dan zal ik ook een beter raceweekend hebben. We zullen zien,” besloot Hamilton.