Max Verstappen won afgelopen weekend op dominante wijze de GP van Bahrein in Sepang maar een opmerkelijk incident voor de start had zijn race zomaar een heel andere wending kunnen geven.
Niets leek Verstappen te kunnen stoppen op het Sepang International Circuit, maar uitgerekend een klein stukje metaal had daar verandering in kunnen brengen.
Door een mislukte startprocedure moesten de rijders terugkeren naar de pits, terwijl een software-update ervoor moest zorgen dat de formatieronde vervolgens normaal kon plaatsvinden. Terwijl Verstappen achter de safety car richting de pitstraat reed, kreeg hij een nagel in zijn linkervoorband.
Zodra hij zijn RB22 in de pitstraat tot stilstand bracht, stelde Verstappen zijn team op de hoogte. “Er zit een nagel in mijn band,” meldde de viervoudig wereldkampioen over de boordradio.
Race-ingenieur Gianpiero Lambiase vroeg meteen of het om de linkervoorband ging.
“Linkervoorband,” bevestigde Verstappen.
Ook de mecaniciens, die klaarstonden om de RB22 van de nodige koeling te voorzien, hadden de nagel meteen opgemerkt. Omdat tijdens de onderbreking banden gewisseld mochten worden, kon Red Bull het probleem zonder tijdverlies oplossen.
Verstappen kon daardoor op een verse set intermediates opnieuw de baan op. Tijdens een volgende safety car-procedure wisselde hij naar slicks, waarna niets hem nog in de weg stond om comfortabel naar de overwinning te rijden.
Een klein stukje metaal had zo grote gevolgen kunnen hebben, maar door de bijzondere omstandigheden bleef Verstappen een mogelijke nachtmerrie bespaard.
Nailed it! š¬
— Motor Sport magazine (@Motor_Sport) October 5, 2026
Nobody will be happier than Max Verstappen that F1ās current rulebook says you can change tyres under red flag conditionsā¦
ā¦because the Red Bull driver found a NAIL in his front-left tyre as he trundled down the pitlane behind the early race safety car.
A fresh⦠pic.twitter.com/LNlkfXMeB0






