Mercedes kiest voor Bahrein en organiseert geen officiële presentatie van nieuwe F1-bolide

Mercedes F1 team
Mercedes F1 team

In tegenstelling tot de voorbije jaren zal het Mercedes F1 team geen ‘launch event’ organiseren voor de presentatie van haar nieuwe F1-bolide voor het seizoen 2025.

De voorbije jaren organiseerde Mercedes telkens in Silverstone een speciaal ‘launch event’ waarop het haar nieuwe F1-bolide aan het grote publiek voorstelde. Daarna werd er vaak meteen getest op het circuit van Silverstone, een zogenaamde shake down, maar dat zal dit jaar niet het geval zijn.

Net als Red Bull Racing ziet ook Mercedes af van een eigen speciaal event. Mercedes zal net als de andere teams op 18 februari aanwezig zijn op het speciaal ‘launch event’ van de Formule 1 in Londen waarop het 75-jarig bestaan van de Formule 1 wordt gevierd en al de teams, rijders en teambazen aanwezig zijn.

In de plaats van een filmdag te organiseren op het circuit van Silverstone zal Mercedes deze keer naar Bahrein gaan om daar een filmdag te organiseren en dus in Bahrein maximaal 200 kilometer te rijden.

Voorlopig zijn Williams en Ferrari de enige twee teams die al een eigen datum voor de presentatie van de nieuwe F1-bolide hebben aangekondigd. Williams stelt op 14 februari haar nieuwe wagen voor, Ferrari doet op 19 februari de officiële presentatie van haar nieuwe wagen in Maranello.