Ook bij McLaren hebben ze er het raden naar waarom Oscar Piastri de voorbije raceweekends door een serieuze vormdip is gegaan. Op enkele races tijd ging het voor Piastri van 34 punten voorsprong naar 24 punten achterstand.
McLaren-teambaas Andrea Stella liet eerder al verstaan dat hij dacht dat de vormdip mogelijk toe te schrijven viel aan een reeks circuits met weinig grip. Baku, Austin, Mexico, het waren allemaal circuits waar er met weinig grip werd gereden maar ook in Brazilië was het niet goed en daar wordt er nochtans met meer grip gereden. Stella vindt de vormdip van Piastri dan ook abnormaal.
“Deze aanhoudende reeks van vergelijkbare omstandigheden is behoorlijk abnormaal,” aldus Stella. “Dat de banden en de grip zich gedragen zoals bij ons de voorbije drie raceweekends is vreemd en de sport is zo competitief dat het verschil in de laatste 1% wordt gemaakt.”
“Zelfs wanneer we zeggen: ‘Oh, Oscar is hier in Brazilië al geweest’, maar het is de derde keer dat hij in Brazilië rijdt, en elk jaar zijn de omstandigheden subtiel anders.”
“Als we bijvoorbeeld aan Lando denken, het kostte hem tijd om zich aan te passen aan hoe de MCL39 zich gedroeg en te begrijpen wat de voorbanden deden, waar de limiet op het vlak van het gripniveau lag en wanneer de wagen neigde naar overstuur.”
“Het kostte Lando behoorlijk wat tijd en werk, en hij was degene die op achterstand stond, de verschillen zijn zo marginaal klein.”






