Na slechts twee seizoenen in de Formule 1 is Oscar Piastri ervan overtuigd dat hij beschikt over wat nodig is om te strijden voor de wereldtitel.
Oscar Piastri slaagde er tijdens zijn tweede seizoen in de Formule 1 in om twee overwinningen te behalen. In totaal finishte hij acht keer op het podium en in vergelijking met zijn eerste seizoen in de Formule 1 werd er een duidelijke stap vooruit gezet. Piastri voelt zich klaar om komend seizoen effectief voor de wereldtitel te strijden.
“Ik heb nu het gevoel dat ik de fase heb bereikt waarin ik op bepaalde dagen het gevoel heb dat ik over bijna al de mogelijke tools beschik. Ik slaag er gewoon niet in om alles goed samen te brengen zoals ik wil, zo had ik vorig jaar (2023) het gevoel dat ik niet over al de nodige tools beschikte. Ik had er sommige maar ik miste er ook nog enkele,” vertelt Piastri in gesprek met ‘Motorsport’.
Ondanks nog maar één seizoen ervaring in de Formule 1 slaagde Oscar Piastri er tijdens zijn tweede seizoen in de Formule 1 in om enkele gerenommeerde namen te verslaan. Uiteraard was de McLaren F1-bolide een pak competitiever dan in 2023 maar ook Piastri zelf presteerde het voorbije jaar op een hoger niveau.
“Ik heb het gevoel dat ik dit jaar, ook al zou ik ze niet allemaal hebben, dat ik er deze keer zeker meer heb, en of het de racesnelheid, de kwalificatie, het racen tegen andere rijders, ik heb het gevoel dat ik mooie momenten heb getoond, of toch op sommige van die vlakken. Ik ben over het algemeen zeer blij.”
“Ik moet het gewoon allemaal wat meer tegelijkertijd goed voor elkaar krijgen, dat is wat volgens mij nodig zal zijn. Maar ik heb het gevoel dat ik over de tools beschik die nodig zijn. Ik moet ze gewoon constant kunnen benutten.”