Toen Pierre Gasly tijdens de tweede oefensessie werd teruggeduwd in de garage ontstond ter hoogte van de airbox plots een brand. Bij AlphaTauri maken ze zich echter geen zorgen over het incident.
De brand ter hoogte van de airbox werd erg snel geblust met brandblussers, daarbij kreeg AlphaTauri de hulp van mecaniciens van Aston Martin. Pierre Gasly op zijn beurt bleef redelijk rustig en sprong ongeschonden uit de wagen.
“Het maakt allemaal deel uit van de oefensessies, kijken hoe sterk de motor is onder deze warme omstandigheden,” zei Gasly na afloop. “Nee, het was niet ideaal, ik kreeg het wat warm.”
“Toen we de ‘fuel breather’ aankoppelden vatte deze vuur, we konden hem echter snel uitschakelen en herstarten. Ik kreeg wat een barbecue-gevoel maar het was uiteindelijk niet al te ernstig.”
Volgens Gasly zal AlphaTauri haar procedures aanpassen om een eventuele herhaling van het probleem te vermijden.
“Het is gewoonweg een procedure, onder deze omstandigheden is het bijzonder warm. Het is niets waarover we ons voor de rest van het raceweekend zorgen maken.”
VIDEO: F1-bolide Pierre Gasly vliegt plots in brand in de pitlane