Pierre Gasly wil verandering: “Er heerst te veel negativiteit rond de nieuwe F1-regels”

Alpine F1 team
Alpine F1 team

Volgens Alpine-rijder Pierre Gasly heerst er te veel negativiteit rondom de nieuwe generatie F1-bolides en de nieuwe regels die er in de sport gelden maar tegelijkertijd is Gasly er het wel mee eens dat er iets moet veranderen.

De rijders zijn gefrustreerd dat ze zelf te weinig invloed hebben op de prestaties, dat er te veel beperkingen zijn op motorisch vlak en dat ze te veel aandacht moeten besteden aan het energiemanagement omdat anders de batterij te snel leeg is. Vooral Max Verstappen uitte daarop felle kritiek, al zijn er ook veel andere rijders die het met Verstappen eens zijn.

Ook Pierre Gasly is van mening dat er iets moet veranderen maar tegelijkertijd is hij ook van mening dat er een veel te negatieve sfeer is gecreëerd rondom de nieuwe F1-bolides en de nieuwe regels.

“Eerlijk gezegd vind ik dat er iets te veel negativiteit rondom heerst en daar hou ik niet van,” aldus Gasly. “Ik denk echt dat we te veel wegnemen van de rijders. Wanneer je in de eerste sector van Suzuka rijdt en je hebt een bepaald gripniveau dan doet dat er niet echt toe.”

“De batterij enzovoort, je moet nog steeds op de limiet van het gripniveau zitten dat je krijgt.”

Gasly hoopt dan ook dat de Formule 1 van de pauze in april gebruikmaakt om voor veranderingen te zorgen.

“Zeker, ik ben het eens met wat de anderen voelen, de rechte stukken met het batterijmanagement enzovoort. Ik geloof in de F1 en ik denk dat we het eens zijn. We zien allemaal hetzelfde.”

“We spreken allemaal dezelfde taal. We willen allemaal dat de sport beter wordt. Ik ben ervan overtuigd dat we ons best zullen doen.”

“Het is wat het herbekijken van de dingen. Ik ben er zeker van dat iedereen tijdens de pauze zijn uiterste best zal doen om de F1 in een betere staat te krijgen.”