Bandenleverancier Pirelli heeft een noodmaatregel gecommuniceerd naar zowel de teams als de fans. Tijdens de GP van Qatar zullen de rijders maximaal 25 ronden per bandenset mogen afwerken.
Uit vrees voor problemen met de banden heeft Pirelli in samenspraak met de Formule 1 beslist dat er tijdens het raceweekend in Qatar een noodmaatregel zal gelden. Er mogen maximaal 25 ronden met een setje banden afgewerkt worden en dit tijdens eender welke sessie. Voor de race komt het er op neer dat er minimaal twee pitstops afgewerkt zullen moeten worden.
De maatregel komt er na een analyse van de banden in 2024 waardoor Pirelli vreest dat er op het het veeleisende Losail International Circuit problemen met de banden en de veiligheid kunnen ontstaan. De maatregel die Pirelli neemt doet denken aan een gelijkaardige maatregel in 2023, toen er maximaal 19 ronden met een bandensetje afgelegd mochten worden.
Toen moesten de rijders verplicht drie pitstops maken maar daardoor konden de rijders op de banden constant voluit pushen wat ervoor zorgde dat verschillende rijders ernstige fysieke klachten kregen, dit door een combinatie van de warmte, hoge luchtvochtigheid en de veeleisendheid van het circuit.
De race wordt sindsdien op een later tijdstip verreden maar na een analyse van de banden uit 2024 door Pirelli maakte de Italiaanse bandenleverancier zich zorgen voor het raceweekend dit seizoen en daarom komt er dus de noodmaatregel met maximaal 25 ronden per setje banden.
Rondjes achter de safety car tellen wel mee, rondjes naar de startgrid, de formatieronde en rondjes na afloop van de race tellen niet mee voor het bepalen van de 25 ronden die maximaal per bandenset toegestaan worden.






