Pirelli blikt al vooruit op de GP van Japan die op het circuit van Suzuka wordt verreden. Daarbij waarschuwt de Italiaanse bandenfabrikant de teams voor het mogelijke blistering van de banden.
In Japan zal de harde en zachte bandencompound gebruikt worden. Vorig jaar werden de medium en zachte bandencompound gebruikt. Een kleine wijziging dus, al is wel geweten dat de huidige bandencompounds sowieso iets zachter zijn dan de bandencompounds van vorig seizoen.
“De zachte band zal de ideale keuze zijn voor de kwalificatie. Voor de race zal de harde band echter de belangrijkste zijn,” blikt Lucas di Grassi, de testrijder van Pirelli, vooruit.
De banden moeten op het circuit van Suzuka heel wat werk verrichten. Het circuit is dan ook één van de meest veeleisende op de F1-kalender. Zo is er ondermeer de ‘Spoon’ en de ‘130R’. De 130R is de snelste bocht van gans de F1-kalender en wordt tegen zo’n 310 km/u genomen. Er wordt dan ook een immense druk uitgevoerd op de banden, een equivalent van 800 kilogram per band.
Doordat het circuit van Suzuka erg veel snelle en lange bochten heeft is het dus erg veeleisend voor de banden en loopt de temperatuur van de banden snel op. Die temperatuur kan zo’n 110°C bedragen. Dit betekent dat de banden erg snel op temperatuur komen maar dat ze ook snel uit hun ideaal temperatuurvenster kunnen geraken.
Vooral de rechtervoorband zal in het oog moeten worden gehouden want die wordt enorm belast in de ‘130R’. Wanneer de teams hun wagens niet goed afstellen is de rechtervoorband erg gevoelig voor eventuele blistering. Naast de droogweerbanden kunnen ook de regenbanden een cruciale rol gaan spelen.
Japan belooft dus opnieuw het nodige spektakel te bieden …
a:0:{}
Sebastian Vettel zou naar verluidt in 2014 overstappen naar Ferrari.
Gewoon nieuwsitem
a:0:{}






