Max Verstappen krijgt in Mexico maar liefst vier belangrijke upgrades ter beschikking op zijn Red Bull RB21 F1-bolide waarmee hij niet alleen moet kunnen winnen maar hem uiteraard ook moeten helpen in de titelstrijd.
De upgrades die op de Red Bull RB21 geïntroduceerd worden moeten naast de performance ook de betrouwbaarheid van de wagen verbeteren. In totaal maar liefst vier belangrijke upgrades met het meest in het oog springend een aangepast ontwerp voor de sidepods. Daarbij vallen vooral de veel grotere koelsleuven op die de koeling van de wagen op de grote hoogte van het Autódromo Hermanos Rodríguez moeten verbeteren.
De koelsleuven zijn zelfs zo groot dat je de Honda-motor kan zien. Het gaat ietwat ten koste van de performance maar de betrouwbaarheid van de motor is veel belangrijker op de erg grote hoogte in Mexico.
Daarnaast is er ook een gereviseerd ontwerp van de vloer van de wagen. Red Bull heeft ook de remmen vooraan vergroot net als de uitgang van de brake ducts, dit uiteraard opnieuw omwille van de grote hoogte en enorme belasting van de remmen op het circuit.
Op onderstaande foto is duidelijk de Honda-motor te zien te midden de veel grotere koelsleuven op de RB21. Max Verstappen moest tijdens de eerste oefensessie zijn wagen afstaan aan Arvid Lindblad maar vanaf de tweede oefensessie mag hij zelf voluit gaan.
Opening on the #RedBull. One can see the Honda engine.#F1 | #MexicoGP pic.twitter.com/2zn7fLBgo7
— nicolas carpentiers (@carpentiers_f1) October 24, 2025
El Red Bull con novedades en tomas freno delanteras, entrada radiadores, salidas tapa motor y ala de lateral del suelo.
— Albert Fabrega (@AlbertFabrega) October 24, 2025
Red Bull upgrades on front brake ducts, cooling radiator inlet, engine cover cooling outlet and floor side wing#f1 #mexicangp pic.twitter.com/eaX2f7NKRq






