De technische directeur van Red Bull, Pierre Wache, laat zijn licht schijnen op de onvoorziene problemen die zijn team had met het ontwerp van de RB20 in 2024.
Na een sterk begin van het seizoen in 2024 zakte Red Bull in de zomer helemaal weg en moest het zelfs de wereldtitel bij de constructeurs aan McLaren laten. In een gesprek met ‘Autosport’ geeft Wache een ongezouten verslag van de problemen met de aerodynamica van de auto, alsook correlatie- en balansproblemen.
Wache laat weten dat hij niet had gedacht dat Red Bull tijdens het seizoensbegin zo dominant voor de dag zou komen, hij had verwacht dat alles dichter bij elkaar zou liggen.
“Het seizoen was in principe net zo uitdagend als we hadden verwacht,” zei hij. “Ik zou zeggen dat we meer verrast waren aan het begin van het seizoen vanwege de voorsprong die we hadden.”
“We hadden verwacht dat het hele seizoen zou zijn zoals het einde van het seizoen, een groot gevecht met de anderen.”
“We hadden zelf niet zo’n groot gat in het midden van het seizoen verwacht, maar wel een groot gevecht met anderen.”
Het grootste probleem voor Red Bull lag bij de correlatie van de prestaties, met andere woorden de voorspelde prestaties uit simulaties kwamen niet overeen met de werkelijkheid. De tegenstellingen in de aerodynamische data hebben er voor gezorgd dat er problemen met de balans kwamen en dat andere tekortkomingen van het ontwerp werden uitvergroot.
“Er zitten meerdere aspecten aan dat verhaal,” zei hij. “Het eerste is de correlatie, dat de auto een aantal andere karakteristieken had dan wat we verwachtten op het gebied van aero.”
“Een ander aspect is dat we niet hadden verwacht dat sommige elementen de prestaties van de auto zo sterk zouden beïnvloeden. Het was niet onze wens, maar misschien hebben we er niet genoeg aandacht aan besteed.”
“Die elementen waren er nog steeds aan het einde van het seizoen en we moeten ze oplossen voor 2025.”
“Er was een verlies aan downforce in bepaalde gebieden van de downforce, en daardoor presteerden we niet op de baan zoals we dachten dat we konden op basis van de windtunnel. Er waren dus wat gaten.”
“Dat is een correlatieprobleem en wat betreft de prestaties op de baan was het vooral een kwestie van balans.”
De dominantie tijdens het begin van het seizoen verdoezelde de problemen waarmee Red Bull kampte en het zorgde ervoor dat er niet genoeg ingegrepen werd.
“Ik denk dat we het hebben opgemerkt, maar daarna was de auto snel en wilden we geen ingrijpende wijzigingen aanbrengen,” gaf Wache toe. “Toen we terugkeerden naar Europa en meer werden uitgedaagd door McLaren, werd het steeds duidelijker dat dit voor ons een van de grootste problemen was om sneller te gaan.”
Het twijfelen zorgde ervoor dat Red Bull opgezadeld zat met een auto waarvan het volledige potentieel niet benut kon worden. Maar teruggrijpen naar eerdere specificaties zou volgens Wache ook geen oplossing geweest zijn.
Ondanks alle moeilijkheden waren er toch nog momenten dat de RB20 nog schitterde, zoals tijdens de GP van Qatar.
“In Qatar had de auto dezelfde karakteristieken en waren we in staat om eerlijk te winnen en de snelste auto te maken voor deze baan. Prestaties zijn altijd relatief aan de anderen.”