Ondanks de vele alarmklokken en de bij momenten ‘koude oorlog’ tussen Renault en Red Bull is de Franse motorleverancier er van overtuigd dat het Mercedes kan bijbenen.
Renault kende vorig jaar met haar motor een achterstand op Mercedes en dat zowel wat de betrouwbaarheid als de motorkracht betreft. Het hoopte om dit seizoen de kloof te verkleinen maar bij de start van het seizoen lijkt die kloof eerder wat groter dan wat kleiner te zijn geworden.
De relatie tussen Red Bull en Renault raakte meteen al verzuurd, al lijkt Renault er van overtuigd dat het wel degelijk de kloof met Mercedes kan dichten en daar zijn geen reglementswijzigingen voor nodig. Volgens Renault is het simpel. Mercedes kan haar motor inderdaad ook nog verbeteren, maar de ruimte voor verbeteringen wordt steeds kleiner terwijl die bij Renault nog groot is. De zogenaamde wet van de afnemende meeropbrengsten.
Stap voor stap kan Renault dus nog meer progressie boeken dan Mercedes en het is door die logica dat Renault er van overtuigd is dat ze Mercedes kunnen inhalen zonder reglementswijzigingen. Indien het reglement toch wordt aangepast verdwijnt die logische redenering.
“Ik zou nooit zeggen dat we het reglement moeten aanpassen om zo Mercedes te kunnen bijbenen,” aldus Cyril Abiteboul tegenover ESPN. “Ik denk dat er absoluut geen enkel reden is waarom we hen niet kunnen inhalen. Ik denk dat de enige vraag de vraag is wanneer dat zal zijn en hoeveel tijd we daarvoor nodig zullen hebben.”
“Op een bepaald moment treed de wet van de afnemende meeropbrengsten in werking voor Mercedes en vervolgens voor Ferrari. Deze wetmatigheid zal ons helpen om hen in te halen, al zeg ik niet dat we zullen wachten tot ze gelimiteerd worden. We hebben echter duidelijk een achterstand en moeten sneller ontwikkelen en we worden ondersteund door die wetmatigheid. Het zal gebeuren, we moeten geduldig zijn maar we moeten ook een plan hebben waardoor deze moeilijke periode voor Red Bull-Renault zo kort mogelijk is.”
a:0:{}
Gewoon nieuwsitem
a:0:{}







