Volgens Mercedes-motorsportbaas Toto Wolff was Kimi Antonelli iets te enthousiast, iets te gretig, bij de start om plaatsen goed te maken nadat hij zich op een wat minder goede positie had gekwalificeerd. Daarvoor betaalde hij figuurlijk dan ook de prijs.
Toto Wolff is van mening dat een te agressieve aanpak tijdens het begin van de race, vooral tijdens de eerste twee ronden, Kimi Antonelli een kans op de overwinning heeft gekost. Uiteindelijk finishte Antonelli op slechts twee seconden van racewinnaar George Russell.
Maar dat had dus een overwinning kunnen zijn indien hij zijn drang om te winnen wat onder controle had gehouden. Tijdens de eerste twee ronden ging Antonelli immers tot drie keer toe te breed, waardoor kostbare seconden verloren gingen. Seconden die Antonelli aan het einde van de race mogelijk de overwinning hebben gekost.
“Ik denk dat hij in het begin erg graag de overwinning in de eerste paar ronden wilde binnenhalen, en dat heeft hem duur komen te staan,” vertelde Toto Wolff aan ‘Sky Sports F1’.
‘Maar ik hou van zijn enthousiasme, en hij gaat er gewoon vol voor de heuvel op (bij bocht 3), en remt waarschijnlijk 30 meter te laat. En hetzelfde hier beneden (bij bocht 1), en zo hoort het ook.”
“Ik heb het al eerder gezegd, we willen een coureur die constant in de aanval is, in plaats van; je kunt een ezel niet laten versnellen, maar je kunt een renpaard wel tot rust brengen.”






