Mercedes-motorsportbaas Toto Wolff neemt het op voor Lewis Hamilton die na zijn overstap naar Ferrari tot dusver een bijzonder moeizaam seizoen kent.
Na een jarenlange dominantie bij Mercedes en de ene na de andere wereldtitel bij het merk met de ster beleefde Lewis Hamilton niet alleen de voorbije jaren een moeizame periode bij Mercedes, ook zijn eerste seizoen bij Ferrari verloopt bijzonder moeizaam. Volgens Toto Wolff mag je Lewis Hamilton echter nooit afschrijven en zal hij binnenkort opnieuw beter presteren.
“Je verleert niet plots hoe je snel moet rijden,” aldus Toto Wolff in de Bloomberg Hot Pursuit podcast. “In 2021 was hij geweldig. Vervolgens veranderen de regels en werd het wat moeilijker, maar hij presteerde nog steeds op een zeer hoog niveau.”
“Het is niet omdat je van team verandert dat je plots al je kwaliteiten kwijt bent. Iedereen heeft een periode nodig om zich aan te passen, een andere wagen, een andere manier waarop de wagen zich gedraagt, een nieuw team met ingenieurs waarmee je moet beginnen samenwerken.”
“Vervolgens heb je de constante ontwikkeling van de wagen zodat hij beter bij je rijstijl past. Het is een volledig Italiaans team en als Brit word je daarin gedropt, dat vergt tijd.”
Volgens Toto Wolff valt het ook regelmatig voor dat Hamilton een moeizame seizoensstart kent en een seizoen sterk eindigt.
“We hebben bij Lewis al vaak een patroon gezien waarbij hij aan het begin van het seizoen zijn ‘mojo’ moet zien te vinden en dat hij tijdens de tweede helft van het seizoen zeer sterk weet te presteren. Je mag Lewis Hamilton nooit afschrijven.”