Valtteri Bottas: “Ik heb toen het verkeerde team gekozen, alles ging bergaf”

Stake F1 team
Stake F1 team

De kans is bijzonder groot dat Valtteri Bottas afgelopen weekend zijn laatste F1-race heeft gereden. Daarmee verdwijnt ook een iconisch figuur uit de sport, een smaakmaker die de voorbije jaren in de achterhoede van de startgrid verzeild geraakte en daar niet meer wegkwam.

Voor Valtteri Bottas waren er het voorbije jaar maar weinig momenten om te genieten. Waarschijnlijk genoot hij meer van de ‘Belgische specialiteiten bij Average Rob‘ dan van zijn F1-seizoen bij het Stake F1 team. Een gans seizoen maakte Bottas geen aanspraak op punten en uiteindelijk eindigde het seizoen abrupt na een aanrijding met Kevin Magnussen.

“Van zodra ik begon te remmen en de banden blokkeerde wist ik dat het voorbij was, het is jammer, maar het is niet mijn eerste teleurstelling,” vertelde Bottas na afloop van zijn al dan niet ‘voorlopig’ laatste F1-race.

“Ik ben opgelucht dat dit deel van mijn carrière erop zit en ik kijk er nu echt naar uit om hard aan de slag te gaan om het beste plan op te stellen zodat ik terug op de grid geraak.”

“Het was een fout (om voor het Sauber/Stake F1 team te kiezen), maar je kan de toekomst niet voorspellen. Alles begon zo goed tijdens het eerste jaar maar sindsdien is het bergaf gegaan, maar je kan de toekomst niet voorspellen.”

“Zo is het nu eenmaal, ik wil er gewoon voor zorgen dat mijn volgende stap een goede stap is, hopelijk komen er betere tijden aan.”

De keuze enkele jaren geleden om van Mercedes de overstap te maken naar Sauber, dat eerst door het leven ging als Alfa Romeo en vervolgens het Stake F1 team, was duidelijk niet de juiste. Bottas werd gevraagd of er destijds in 2022 andere mogelijkheden waren en die waren er blijkbaar.

“Er was Williams,” antwoordde Bottas. Destijds maakte daar toen George Russell de overstap van Williams naar Mercedes om daar Bottas te vervangen, uiteindelijk ging het vrijgekomen racezitje bij Williams echter naar Alex Albon.