De FIA introduceerde onlangs nieuwe regels die ‘ongepast taalgebruik’ stevig bestraffen. Toen Yuki Tsunoda naar de regels werd gevraagd gaf de kleine Japanner een uitdagend antwoord.
Vloeken wordt door de FIA vanaf dit jaar stevig bestraft en laat vooral Yuki Tsunoda regelmatig zijn frustratie over de boordradio de vrije loop gaan en regelmatig valt daarbij een stevige vloek. Dat kan Tsunoda een stevig bedrag kosten want de FIA bestraft ‘ongepast taalgebruik’ met stevige boetes en eventueel zelfs een schorsing of puntenaftrek.
Yuki Tsunoda werd gevraagd naar hoe hij aankijkt tegen de nieuwe regels van de FIA antwoordde hij op uitdagende wijze als volgt: ‘I’ll try not to fudge up.’
Een duidelijke verwijzing naar ‘I’ll try not to fuck up‘, wat de Japanner op een dure boete zou bezorgd hebben. De vraag is echter of Yuki Tsunoda het een volledig seizoen zal volhouden om op zijn taalgebruik te letten en niet te vloeken.
“Volgens mij is het ‘vloeken’ iets dat een bepaald karakter onderstreept. Natuurlijk zit daar een bovengrens aan en bepaalde woorden kunnen heel toxisch werken en soms wil je zo’n dingen niet horen.”
“Maar het is ook iets dat in topsport bestaat. Wij zijn niet de enigen die het doen. Nu krijgen wij wel een goede anti-vloek training. Eigenlijk vloek ik ook niet zo veel meer. Misschien zal ik in de toekomst weg van het circuit wat meer vloeken omdat ik het tijdens het racen niet meer kan.”