Yuki Tsunoda is het niet eens met Red Bull: “De RB21 F1-bolide is niet moeilijk te besturen”

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Volgens verschillende belangrijke figuren binnen Red Bull Racing, waaronder Max Verstappen en Helmut Marko, is de RB21 een moeilijk te besturen F1-bolide. Yuki Tsunoda, nog maar pas benoemd tot vervanger van Liam Lawson, spreekt die beweringen echter tegen.

Komende week zal Yuki Tsunoda voor het eerst in zijn carrière voor Red Bull in de Formule 1 mogen racen en dat is voor de kleine Japanner een lang gekoesterde droom. Dat zijn Red Bull-debuut dan ook nog eens plaatsvindt tijdens zijn thuisrace in Japan maakte het ‘sprookje’ alleen nog maar mooier.

In de aanloop naar die eerste race voor Red Bull is Tsunoda bezig met een zeer intense voorbereiding. Daarbij moest Tsunoda niet alleen een stoeltje in de RB21 passen, hij legde ook heel wat meters af in de F1-simulator van Red Bull. Tsunoda zijn doel is om dichter bij Max Verstappen te eindigen dan Liam Lawson en daarvoor zal hij ook de Red Bull RB21 F1-bolide beter onder de knie moeten krijgen dan zijn voorganger. Opvallend is echter dat Tsunoda in tegenstalling tot bijvoorbeeld Lawson, Verstappen en Helmut Marko niet vindt dat de RB21 moeilijk te besturen is.

“Ik heb ongeveer twee dagen in de simulator gespendeerd,” vertelde Tsunoda tijdens een Honda-evenement in Japan. “Op basis van die ervaring vond ik de wagen niet zo lastig om te besturen. Ik kreeg zeker de indruk dat de voorkant erg ‘pointy‘ is, zoals vaak wordt gezegd. Maar wanneer je me vraagt of de wagen lastig te besturen was dan zou ik niet zeggen dat het me in de simulator een vreemd gevoel gaf.”

Het blijft echter de vraag of dat gevoel ook in het echt bevestigd wordt want deze generatie F1-bolides, waarbij het veelbesproken ‘grondeffect’ belangrijker is, blijk in het echt vaak een ander rijgedrag te geven dan in de simulator. Bovendien heeft Tsunoda andere voorkeuren voor een F1-bolide dan Max Verstappen.