zegevierende Alonso vond Q3 gevaarlijk

Fernando Alonso behaalde vandaag polepositie 21 op zijn palmares in een doorregend Hockenheim. Toch geeft de Spanjaard toe dat de omstandigheden in Q3 nog maar net aanvaardbaar waren. De leider in het wereldkampioenschap meldde dat ook al voor de sessie begonnen was.
Toch besloot de FIA om Q3 gewoon te laten doorgaan en daar in kroonde Alonso zich de beste met 4 tienden voorsprong op Vettel.

“Ik denk dat de omstandigheden op het randje waren, maar het is hetzelfde voor iedereen. Soms is het volgens mij toch beter dat ze de baan eens bekijken.”

“Volgens mij was bocht 6 voor niemand makkelijk in Q3. Er was heel wat aquaplanning en dat bij snelheden van 280 à 290 km/h. Voor ons ging het redelijk goed al moesten we soms gas lossen op de plaatsen met stilstaand water. Overal schuilde verrassingen en ik had ook een paar momentjes. Leuk was het niet.”

“In deze condities is het heel moeilijk om een cleane ronde te krijgen. Uitrijden is dan de boodschap en dan kijken waar je zit. Waar je dan ook staat, je bent blij dat je de meet haalt.”

“Ik denk dat we er goed aan gedaan hebben om in Q3 nog een keer binnen te komen voor nieuwe banden. Toen was de baan een beetje beter en dat hielp om de rondetijden naar beneden te krijgen.”
a:0:{}
Gewoon nieuwsitem
a:0:{}