Audi dient protest in tegen niet bestraffen Yuki Tsunoda

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Het Audi F1 team heeft de FIA laten weten protest in te dienen nadat de stewards beslisten om Yuki Tsunoda niet te bestraffen.

De Japanner stond scheef op zijn gridpositie nadat hij zich aanvankelijk had vergist van gridpositie en zorgde zo voor een extra formatieronde bij de herstart van de race.

Al tijdens de race liet de wedstrijdleiding weten dat de stewards het incident na afloop van de race pas gingen onderzoeken. Meestal volgt voor gelijkaardige incidenten een tijdstraf maar opmerkelijk genoeg oordeelden de stewards deze keer dat Tsunoda niet foutief in zijn gridvak stond opgelijnd maar dat het een eigen beslissing van de wedstrijdleider was om een extra formatieronde aan te vatten.

Wat de stewards dus eigenlijk zeggen is dat Tsunoda helemaal geen schuld had aan de extra formatieronde maar dat de wedstrijdleider al dan niet zelf in de fout ging door een extra formatieronde op te leggen.

Bij Audi zijn ze het niet eens met de beslissing van de stewards en dienen ze protest in tegen de beslissing om Yuki Tsunoda niet te bestraffen. Mocht Tsunoda een tijdstraf van tien seconden hebben gekregen dan zou Gabriel Bortoleto immers een plaats naar voor zijn opgeschoven in de uitslag en als tiende zijn gefinisht. Dat zou voor het Audi F1 team een belangrijk extra wk-punt betekend hebben.