Red Bull-teambaas Christian Horner neemt Liam Lawson in bescherming na een moeilijk openingsweekend, hij wist namelijk de tweede snelste ronde van de race te laten optekenen.
Na een moeilijke vrijdag kampte de RB21 tijdens de derde vrije oefensessie met motorproblemen en dat zorgde ervoor dat Lawson met een aanzienlijke achterstand aan de kwalificaties moest beginnen. Dat resulteerde in een uitschakeling in Q1 en een start vanuit de pitlane omdat Red Bull nog aanpassingen had gemaakt in het parc fermé.
De race van Lawson kwam tot een einde toen hij tijdens een regenbui verderging op de medium-banden en in bocht twee van de baan ging. Red Bull-teambaas Christian Horner stak de loftrompet af over de Nieuw-Zeelander die nog maar twaalf races op zijn naam heeft staan.
“Het was een moeilijk weekend voor hem, we hebben de auto veranderd om er wat meer downforce op te zetten omdat het een erg moeilijk circuit is om in te halen”, vertelde Horner aan de media. “We namen het risico om hem buiten te laten omdat hij buiten de punten viel en we dachten: ‘Weet je wat, gooi de dobbelsteen en misschien komt het goed’.”
“Maar precies op dat moment begon het harder te regenen, dus het is moeilijk om hem de schuld te geven van die laatste spin. Het enige lichtpuntje dat hij eruit kan halen, was dat hij op de droge banden de op één na snelste ronde van de Grand Prix neerzette, een 1:22,9 tegenover de 1:23,0 van Max, en Lando reed een 1:22,1. Dat is één positief punt dat we kunnen meenemen.”
“Dat is een positief punt dat we kunnen meenemen, maar doordat hij FP3 miste, kwam hij op achterstand en dan bouwt de druk zich op.”
Horner voorspelt ook in Sjanghai een moeilijk weekend voor Lawson gezien het een nieuw circuit voor hem is en ook het feit dat er een sprintrace is maakt de dingen niet makkelijker.
“Volgend weekend wordt moeilijk, want het is een sprintrace op een circuit waar hij nog niet eerder is geweest”, voegde Horner eraan toe.
“Hij is hier behoorlijk veerkrachtig geweest, het was niet representatief voor waar hij toe in staat is.”







