Het verschijnen van Cadillac op de startgrid van de Formule 1 heeft enkele belangrijke gevolgen. Eerder raakte al bekend dat de kwalificatie wordt aangepast en nu blijkt dat er ook een aanpassing gebeurt tijdens de GP van Australië.
Er werd immers beslist dat de snelheidslimiet in de pitlane tijdens het raceweekend in Melbourne verlaagd wordt van 80 km/u naar 60 km/u. De maatregel wordt genomen omdat er een elfde team moet gehuisvest worden waardoor er nog minder plaats is.
‘Ons pitgebouw en onze pitstraat behoren waarschijnlijk tot de kleinere op de kalender op dit moment,” aldus chief events officer Tom Mottram. “Daarom we hebben het hele jaar samen met F1 veel werk verzet. Sinds we wisten dat het elfde team eraan kwam, hebben we ervoor gezorgd dat we extra teamhospitality, extra vrachtopslag, extra ruimte op de pitmuur en dat soort zaken hebben.”
“Het enige dat we helaas niet echt kunnen veranderen, in ieder geval dit jaar niet, is de garageruimte. Het is dus een beetje een oplossing voor één jaar waarbij het een beetje krap zal zijn.”
“Het betekende ook dat we onze snelheidslimiet in de pitstraat hebben moeten verlagen van 80 kilometer per uur naar 60 kilometer per uur, simpelweg omdat het iets krapper zal zijn voor teams om naar binnen te rijden. Maar dat zouden we niet willen inruilen voor de opwinding die het elfde team in Cadillac zal brengen.”
Een lagere snelheid in de pitlane betekent dat je meer tijd verliest wanneer je een pitstop maakt, wat uiteraard belangrijk is voor de strategisten om rekening mee te houden.







