Grosjean: “Nieuw contract bij Lotus nog niet zo slecht”

Romain Grosjean heeft voor volgend seizoen nog geen contract op zak. Zoals het ernaar uitziet, zal het een langer verblijf bij Lotus worden, aangezien er geen echte vacatures meer zijn bij de topteams. Maar dat vindt Romain Grosjean niet erg.
image
Romain Grosjean ziet het rooskleurig voor 2015 en 2016. “Lotus is absoluut geen slechte plek om te zijn. Er wordt hard gewerkt aan volgend seizoen en er zijn grote veranderingen aan de gang,” aldus de Fransman. “Lotus zal geen wereldkampioen worden volgend seizoen, maar mooie punten en af en toe een podium kunnen wel tot de mogelijkheden behoren. En dan kunnen we in 2016 nog verder oprukken.”

Dit seizoen loopt de bolide van Lotus voor geen meter. Een groot verschil met vorig seizoen, toen Lotus, met Räikkönen en Grosjean als rijders, geregeld op het podium terug te zien waren.

Een belangrijk feit over het vertrouwen van Grosjean in Lotus, is de overgang van de Renault-krachtbron naar deze van Mercedes. “Deze overstap is goed voor Lotus. De Mercedes-motor is dit jaar met voorsprong de beste. En deze motor zal waarschijnlijk volgend seizoen ook de beste zijn.”

Dat Romain Grosjean er wel kan mee leven om langer bij Lotus te blijven, is zeker te wijten aan de overgang naar de Mercedes-krachtbron. “Kijk maar naar Williams! Vorig seizoen stonden ze nergens en dit seizoen rijden ze naar het podium.” Romain is ervan overtuigd dat het ook zo kan lopen met Lotus.

Naast het feit dat er volgend jaar een motor van Mercedes in de Lotus zal zitten, is ook automatisch de benzine van Petronas inbegrepen. Laat nu Total, een andere oliemaatschappij, één van de grote sponsoren zijn van Romain Grosjean. Maar volgens hem vormt dit geen probleem: “Total begrijpt het wel. Dat er geen Total in de wagen gaat, wil nog niet zeggen dat ik geen Total-rijder meer ben.”

Grosjean ontkent niet dat hij op zoek was naar een ander team. Hij werd zelf genoemd als een mogelijke rijder bij Ferrari. Daarnaast was McLaren ook een mogelijkheid, omdat Eric Bouillier teambaas is bij het team uit Woking. Maar na de bekendmaking dat Vettel Red Bull Racing ging verlaten eind dit seizoen, zijn alle plannen van Grosjean zo goed als zeker van de baan.

Grosjean meldt het volgende: “Ik had niet verwacht dat Vettel naar een ander team ging trekken. Deze aankondiging heeft heel wat zaken veranderd. Maar Alonso is ook nog op de transfermarkt. Voor mij hangt het er van af wat Alonso volgend jaar gaat doen: naar McLaren gaan of een sabbatjaar nemen.”

Romain Grosjean houdt dus nog verschillende pistes open.
a:0:{}
Gewoon nieuwsitem
a:0:{}