Helmut Marko: “Max Verstappen mag in 2026 deelnemen aan 24u van de Nürburgring”

PorscheMotorsport - X
PorscheMotorsport - X

Max Verstappen behaalde recent zijn ‘Nordschleife Permit A’ die vereist is om met GT3-wagens te mogen racen op het circuit. Niets staat Max Verstappen een eventuele deelname aan de 24u van de Nürburgring nog in de weg, ook Red Bull niet, zo laat Helmut Marko verstaan.

Verstappen reed met een Porsche 718 Cayman GT4 CS op de Nürburgring/Nordschleife en behaalde zo zijn licentie die noodzakelijk is om te kunnen deelnemen aan de 24u van de Nürburgring. Max Verstappen liet al meteen weten dat een deelname aan de legendarische endurance-race geweldig zou zijn en op dat vlak is er goed nieuws.

De 24u van de Nürburgring vindt op de F1-kalender in 2026 immers plaats tussen de raceweekends van Miami en Canada. Verstappen heeft echter ook een druk programma tussen de raceweekends met heel wat simulator-werk, meetings in de fabriek en PR-activiteiten. Bij Red Bull laten ze bij monde van Dr. Helmut Marko echter verstaan een eventuele deelname aan de 24u van de Nürburgring niet in de weg te staan.

“Ja,” antwoordde Helmut Marko op de vraag van ‘Sport.de’ of Max Verstappen zou mogen deelnemen. “Ik denk dat het geweldig zou zijn dat een F1-piloot, die zoveel verplichtingen heeft bovenop zijn race, simulator, marketing en PR-dagen, de tijd neem om zoiets met enorm veel enthousiasme te doen.”