Lando Norris over ‘pitlane-incident’: “Max Verstappen geeft nooit ruimte”

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool

Tijdens de GP van Japan moest Lando Norris genoegen nemen met de tweede plaats. Toch leek Norris even Verstappen te kunnen aanvallen toen ze allebei uit de pitlane kwamen gereden maar Norris moest door het gras rijden. Aanvankelijk deed Norris meteen zijn beklag over de boordradio maar uiteindelijk maakte Norris zich er niet al te druk over.

Het incident tussen Verstappen en Norris bij het verlaten van de pitlane werd genoteerd door de stewards maar zonder gevolgen geklasseerd. Ondanks het feit dat hij initieel zijn beklag deed over het ‘manoeuvre’ van Verstappen was ook Norris na afloop van de race van mening dat er geen probleem was.

“Dat is racen,” antwoordde Norris toen hem naar het incident werd gevraagd. “Ik denk dat hij nog steeds voorop lag. De uitgang van de pitlane wordt smaller en Max is de laatste rijder die ik verwacht om me ruimte te geven, dat op een goede manier, op een manier dat je racet.”

“Het was niet meer dan dat.”

Ondanks het feit dat Lando norris voor een groot deel van de race op minder dan twee seconden van Max Verstappen reed kon Lando Norris Verstappen nooit echt aanvallen en moest hij tevreden zijn met de tweede plaats. Volgens Norris werd de race al op zaterdag, tijdens de kwalificatie, verloren.

“Ja, ik vermoed dat we het gisteren verloren,” zei Norris. “Max reed een zeer goede race vandaag, geen fouten, en onze snelheden lagen vandaag erg dicht bij elkaar.”

“Een lange race, er werd veel gepusht, ik ging voluit van start tot finish. Het was dan ook zwaar, maar het was niet goed genoeg.”

“Er was niet echt iets dat we vandaag hadden kunnen doen om Max te verslaan. Ze waren snel en maakten geen fouten, zoals ik zei, hij verdient de overwinning.”