Volgens Lewis Hamilton heeft een foute strategische beslissing van Ferrari, namelijk om tijdens een virtuele safety car een pitstop te maken, ervoor gezorgd dat Ferrari een potentiële podiumplaats heeft verloren. Dezelfde beslissing zou volgens Hamilton ook bijgedragen hebben aan zijn uiteindelijke tijdstraf.
Door de uitvalbeurt van Oscar Piastri reed Lewis Hamilton op de tweede plaats, kostbare punten en een podiumplaats lagen daardoor binnen bereik maar bij Ferrari besloten ze om tijdens de virtuele safety car-fase Lewis Hamilton binnen te roepen voor een pitstop. Door de beslissing kwam Hamilton achter Max Verstappen te liggen en nadat bleek dat Hamilton in de pitlane 0,1 km/u te snel had gereden zorgde een tijdstaf van vijf seconden er ook nog eens voor dat hij zijn vierde plaats aan teamgenoot Charles Leclerc verloor.
In de plaats van een eventuele tweede plaats op het podium eindigde Hamilton dus als vijfde en daardoor ziet hij Kimi Antonelli ook verder uitlopen in de wk-tussenstand in de plaats van dat hij op de Italiaan weet te naderen.
In een terugblik op het cruciale moment waarin Ferrari besliste om tijdens de virtuele safety car-fase een pitstop te laten maken liet Lewis Hamilton verstaan dat hij vindt dat Ferrari niet had moeten beslissen om een pitstop te maken omdat het hem onnodig blootstelde aan een risico, namelijk posities verliezen, vooral ook tegenover Max Verstappen.
“Ik denk absoluut niet dat we de pitstop hadden moeten maken, de call kwam letterlijk vlak voor de inrit van de pitstraat en ik had geen tijd om erover na te denken,” vertelde Hamilton aan ‘Sky Sports F1’. “We moeten erop vertrouwen dat er een beslissing is genomen, maar achteraf gezien waren mijn banden prima, en ik zou waarschijnlijk van Max verliezen, maar ik denk dat ik in ieder geval de derde plaats had kunnen behouden.”
“Het opende alleen maar de deur voor de straf die ik uiteindelijk kreeg.”
De beslissing van Ferrari zorgde er inderdaad voor dat Hamilton een extra pitstop maakte, die vervolgens de basis vormde voor de overtreding van Hamilton, namelijk het 0,1 km/u te snel rijden.
De zevenvoudig wereldkampioen keek echter ook naar zichzelf want het was de zoveelste ‘fout’ die hij de voorbije raceweekends maakte.
“Ik denk dat de laatste drie races van mij niet geweldig zijn geweest,” aldus Hamilton. “Veel fouten, een fout in Silverstone die me duur kwam te staan, en natuurlijk ook in de laatste race.”
“Dus veel straffen in de laatste drie races, ik moet hard aan het werk om ze niet de kans te geven me nog meer straffen te geven.”






