Lewis Hamilton na teleurstellende kwalificatie op P8: “Dit zijn de gevolgen van de diskwalificatie in China”

Ferrari
Ferrari

Met een achtste plaats op de startgrid kende Lewis Hamilton zijn slechtste kwalificatie op het circuit van Suzuka sinds 2012 toen hij in de McLaren F1-bolide zich als negende voor de GP van Japan kwalificeerde. Hamilton worstelt naar verluidt nog met de gevolgen van zijn diskwalificatie in China.

Na de GP van China werd Lewis Hamilton gediskwalificeerd omdat de onderkant van zijn wagen te fel was afgesleten. De rijhoogte van de Ferrari F1-bolide was met andere woorden iets te laat maar met de huidige generatie F1-bolides waarbij het grondeffect belangrijker is geworden zorgt een hogere rijhoogte meteen ook voor een slechtere performance.

Ook in Japan zou Hamilton op het circuit van Suzuka dus nog de gevolgen dragen van de diskwalificatie in Japan. Lees: de rijhoogte van de SF-25 moet wat hoger afgesteld worden.

“Het is duidelijk niet goed genoeg langs mijn kant om als achtste te kwalificeren, maar ik was blij dat ik in Q3 geraakte aangezien het een erg close gevecht was. Ik reed in Q3 gewoon geen geweldige rondjes,” vertelde Hamilton tegenover ‘Sky Sports F1’.

“Ja, we rijden met een hogere rijhoogte dan wat we zouden willen, maar ik weet niet of iedereen zich op dat vlak in dezelfde situatie bevindt. Zeker na de laatste race rijden we iets hoger dan dat we zouden willen, dat zijn de gevolgen van vorig raceweekend nog.”

“Charles deed het geweldig. We gingen met onze afstellingen een andere richting uit en wat mezelf betreft had ik gewoon erg veel onderstuur dat ik gewoon niet goed kon counteren tijdens de kwalificatie.”

Op zondag wordt er regen voorspeld en dat zou Hamilton naar verluidt goed uitkomen: “Wanneer je een kwalificatie als de onze hebt dan hoop je gewoon voor regen.”