De volgende move in zijn carrière zal voor Max Verstappen erg belangrijk zijn, zo waarschuwt voormalig F1-engineer Bernie Collins die hoopt dat Verstappen niet dezelfde fout maakt als Fernando Alonso.
Max Verstappen werd de voorbije maanden steeds nadrukkelijker aan een eventuele overstap naar Mercedes of Aston Martin gelinkt. Daarbij zal het voor Verstappen echter cruciaal zijn om, ondanks zijn contract dat tot eind 2028 bij Red Bull loopt, de juiste beslissing te nemen voor zijn toekomst.
Volgens Collins kan het, ondanks soms erg mooie vooruitzichten, in de Formule 1 ook plots verkeerd lopen in je carrière en dan is er van veel nieuwe overwinningen, laat staan wereldtitels, plots geen sprake meer.
Wanneer ze tijdens de ‘Indo Sport’ podcast wordt gevraagd of ze denkt dat Max Verstappen, die momenteel al vier wereldtitels heeft behaald, acht wereldtitels zal behalen en daarmee een nieuw record zou neerzetten antwoordt ze: “Nee, dat denk ik niet.”
“Ik maak me echt zorgen over Aston Martin en of hun performance wel naar voor gaat. Ik weet dat er veel verwacht wordt van Adrian Newey, maar er is ook de nieuwe Honda-motor, nieuwe versnellingsbak, geen van beide is makkelijk te verwezenlijken wanneer er een tijdperk van nieuwe regels aanbreekt.”
“Dat gaat een uitdaging worden. De versnellingsbak op zich zal een grote uitdaging zijn. Dat wordt worstelen. Ik denk dat Mercedes de bovenhand zal hebben, dus misschien als Max naar Mercedes zou gaan?”
Volgens Collins wordt onderschat in welke mate een goede keuze voor het verder vervolg van je carrière belangrijk is. Ze haalt Fernando Alonso als voorbeeld aan. Zijn laatste wereldtitel is ondertussen zo’n twintig jaar geleden en de Spanjaard leek ook op weg om een absoluut record te gaan neerzetten.
“Ik denk dat men het onderschat, Alonso is bijvoorbeeld een geweldige rijder, hij was een geweldige rijder en is dat nog steeds,” aldus Collings. “Hij heeft echter slechts twee wereldtitels gewonnen omdat hij naar de verkeerde teams overstapte.”
“Er zijn echter ook andere rijders die naar het juiste team gingen en op het juiste moment bij het juiste team waren en zo wereldkampioenschappen wonnen, zoals het Brawn-verhaal bijvoorbeeld.”
“Max zijn volgende stap zal dan ook cruciaal zijn om te bepalen of hij dat aantal wereldtitels kan behalen. Men denkt vaak aan de rijders maar eigenlijk draait het veel meer rond het zetten van de juiste stap naar een team en dat op het juiste moment. Je management, of wie je adviseert, dat is belangrijk.”