Mercedes “Honda heeft een voordeel wat 2015 betreft”

Bij Mercedes mogen ze voorlopig dan wel het seizoen 2014 domineren, er wordt toch ook al wat naar volgend jaar gekeken, wanneer Honda er als concurrent bijkomt.

Mercedes beschikt momenteel ongetwijfeld over de beste wagen en de beste motor, maar dat betekent nog niet dat dit ook tijdens de rest van het seizoen het geval zal zijn, laat staan volgend seizoen. Er wordt dan ook al met één oog naar volgend seizoen gekeken en dan krijgt Mercedes er met Honda, naast Renault en Ferrari nog een concurrent bij.

Volgens Mercedes doen de huidige motorleveranciers de nodige ervaring op, maar ook Honda heeft volgens Andy Cowell, de motorbaas bij Mercedes, een voordeel.

“Er zijn voor- en nadelen voor Honda,” aldus Cowell tegenover Auto Motor und Sport. “Ferrari, Renault en Mercedes hebben het voordeel van de wintertests en de races van dit seizoen. We weten welke problemen er zijn en hoe we ze kunnen oplossen. Honda kan enkel en alleen toekijken.”

“Aan de andere kant worden wij momenteel geconfronteerd met de uitdaging dat we de motor verder ontwikkelen binnen de marges die zijn toegestaan. Tegelijkertijd moeten we ons echter ook voorbereiden op 2015 en de homologatie die in 2015 plaatsvindt,” aldus Cowell. “Honda heeft dan ook het voordeel dat ze kunnen leren aan de hand van foto’s en het analyseren van de prestaties van de motoren terwijl het zich volledig kan concentreren op 2015.”

“Ze doen kosteloos kennis en ervaring op, maar niet op dezelfde uitgebreide manier als dat de drie bestaande motorleveranciers doen,” besluit de motorbaas van Mercedes.
a:0:{}
Gewoon nieuwsitem
a:0:{}