Montezemolo vergelijkt de situatie bij Ferrari met de jaren negentig

Dat het bij Ferrari momenteel vierkant draait mag duidelijk zijn. De start van het nieuwe seizoen was niet wat het hoorde te zijn en die lijn werd doorgetrokken in Maleisië. De competitiviteit van Ferrari is niet goed en Luca di Montezemolo vergelijkt de huidige situatie bij Ferrari met die uit de jaren negentig.
Ferrari kreeg in haar thuisland al heel wat kritiek te verwerken en dat is ook logisch. Na de slechte prestaties van vorig seizoen zou de Italiaanse renstal alles in het werk stellen om dit jaar van bij het begin van het seizoen mee voor de de overwinningen te strijden.

Het tegendeel is echter waar. Het komt voorlopig zelfs niet in de buurt van eventuele podiumplaatsen. Vandaag illustreerde een negende tijd van Alonso nog maar eens de onmacht van Ferrari. Ook de Spanjaard begint zich vragen te stellen over het gebrek aan competitiviteit bij Ferrari.

Alonso tekende dan wel bij tot 2016, de Spanjaard wil uiteraard een competitieve wagen om mee te kunnen strijden voor overwinningen en uiteraard ook voor de titel. Vandaag de dag komt hij zelfs niet in de buurt van podiumplaatsen en de vraag rijst dan ook hoe lang de Spanjaard nog geduld zal hebben.

“Dat is een goede vraag,” zei Luca di Montezemolo tegenover de zender Sky. “Maar men stelde mij dezelfde vraag ook in 1995, 1996 en 1997, destijds met Michael Schumacher”. Schumacher kwam toen over van Benetton, waar hij twee titels op rij veroverd had.

Michael Schumacher moest destijds enkele jaren geduld hebben en bouwde naarstig aan de weg naar succes. Dat succes werd pas in 2000 bereikt, toen hij zijn eerste titel met Ferrari veroverde. Het was de eerste titel voor Ferrari sinds de titel van Jody Schekter in 1979.

Luca di Montezemolo ziet echter positieve signalen en ook Alonso werkt intensief samen met het team. Dit alles moet tot nieuwe successen leiden.

“Wat mij bij Fernando erg bevalt is dat hij erg dicht bij het team staat. Hij heeft een positieve en optimistische ingesteldheid, hij is niet teneergeslagen,” aldus Luca di Montezemolo. “We kunnen natuurlijk beter en we moeten hem een competitieve wagen bezorgen, dan pas kan hij winnen. Wanneer de nieuwe wagen tijdens de eerste races niet op het niveau presteert dat we verwacht hadden dan verwacht ik een snelle en sterke reactie van het team.”

Di Montezemolo panikeert echter nog niet. Ook hij beseft dat een F1-seizoen erg lang duurt, zeker dat van 2012.

“We staan aan het begin van het langste seizoen uit de geschiedenis van de Formule 1. Er rest ons dus nog enige tijd. We moeten vertrouwen hebben in onze mensen en dat heb ik ook, ” besluit Luca di Montezemolo.
a:0:{}
Gewoon nieuwsitem
a:0:{}